Андрій Коваль – переможець турніру “Бойківщина – 2018”

коваль
14 червня в ПК "Прометей" відбувся ІІ шаховий турнір "Бойківщина - 2018" в якому взяли участь 28 юних шахістів з Калуського та Долинського районів. Змагання відбулося за підтримки ДП "Вигодське лісове господарство" ( керівник О. Матусевич).
З вітальним словом до учасників звернувся секретар міськради Віктор Гошилик.
Турнір проходив за швейцарською системою в 9-ть турів. Контроль часу - 10 хвилин на партію + 5 секунд на хід. Боротьба за перемогу в турнірі проходила гостро та напружено і тривала до останнього туру.
На старті турніру, після третього туру лідерство з 100%-вим результатом захопили Андрій Коваль та Степан Войтович. В четвертому турі їхня очна зустріч принесла перемогу Степану Войтовичу, який з 4 очками очолив таблицю.
В п'ятому турі центральною партією була гра між Степаном Войтовичем та Миколою Куцілем. Микола який відставав на 0,5 очка грав чорними фігурами і зумів здобути перемогу - завдяки якій одноосібно очолив турнірну таблицю.
В шостому турі лідер Микола Куціль зіграв в нічию з Олегом Романом. В партії найближчих переслідувачів Петро Братішко здолав Степана Войтовича і наздогнав лідера по очках.
В сьомому турі ключовою партією була гра між Куцілем і Братішком які мали по 5 очок з 6-ти можливих. Перемогу чорними фігурами здобув Петро Братішко, який вперше одноосібно очолив турнірну таблицю після поразки в першому турі.
В восьмому турі Петро Братішко білими фігурами програв програв Андрію Ковалю, який завдяки цій перемозі на 0,5 очка обійшов Петра в турнірній таблиці.
Перед останнім туром одразу четверо шахістів могли претендувати на перемогу в турнірі. Найбільші шанси були в Андрія Коваля який мав 6,5 очок. По 6 очок в активі було в Братішка і Войтовича. Також не втратив шансів на перемогу в турнірі Микола Куціль, який останню партію грав з лідером, та Олег Роман шанси в якого були тільки теоретичні на поділ першої сходинки. В рівному туровому ендшпілі  Коваль зумів переграти Куціля і таким чином одноосібно здобути перше місце. Петро Братішко переміг Олега Романа і з 7 очками став другим. Попри поразку в останній партії від Юліани Німак - Степан Войтович все ж став третім за додатковим коефіцієнтом. Всі учасники  отримали нагороди від головного спонсора турніру - ДП "Вигодське лісове господарство".

Підсумкова турнірна таблиця:
Таблиця_Бойківщина

По завершенні турніру відбулася матчева зустріч між 10 кращими шахістами з Долинщини та Калушщини. Перемогу з рахунком 22 :18 здобули гості.