Чемпіонат Івано-Франківщини з шахів – 2015

калущина07 березня в обласному шахово-шашковому клубі ( ОШШК) в м. Івано-Франківську розпочався фінал чемпіонат області з класичних шахів. Контроль часу 90 хвилин на партію +30 секунд за кожен зроблений хід починаючи з першого ходу - кожному учаснику.

На старт фіналу чемпіонату Івано-Франківської області вийшли 40 шахістів. Мало це чи багато, сказати складно. Враховуючи кількість шахістів які мали право брати участь в фіналі без попереднього відбору - 61 майстер або кандидат в майстри + 20 учасників пів-фіналу - це рівно половина. Однак як показує практика попередніх чемпіонатів, в фінал включають всіх  бажаючих, які заплатять більший за встановлений стартовий внесок. Причин того, чому чемпіонат області не проводиться на більш масовому рівні є декілька. Серед них: відсутність високого призового фонду,  довгий термін проведення 5-6 днів, відсутність фінансування відряджаючих організацій, набуття більшої популярності швидких і блискавичних шахів в аматорському та напів-професійному рівні.

Фаворитами цьогорічного чемпіонату є мастер ФІДЕ Ігор Кобилянський ( нац. рейтинг 2821) з Івано-Франківська, міжнародний майстер Данило Шкуран ( 2518) з Івано-Франківська, майстер ФІДЕ Андрій Шанковський (2410) з Солотвино, кандидат в майстри Всеволод Ритенко (2393) з Калуша,  кандидат в майстри Ігор Мельник (2369) з Івано-Франківська, кандидат в майстри Роман Давимука (2345) з Коломиї.

Якісний склад фаворитів чемпіонату  досить сильний. З найсильніших шахістів не вистачає гросмейстера Володимира Онищука (2520) з Івано-Франківська та міжнародного майстра Петра Голубки (2458) з Вигоди. Також підсилити чемпіонат могли 5-7 кандидатів в майстри, серед яких і один долинянин Михайло Кепещук (2346).

Долинщину на чемпіонаті області не представляє жоден шахіст. Однак до "своїх" можна зарахувати Олександра Безуса (2021) з Болехова - члена правління Долинського шахового клубу.

Олександр Безус стартував в чемпіонаті з поразки від міжнародного майстра Данила Шкурана. Після 5-ти зіграних турів в його активі 2,5 очки. Сьогодні в чемпіонаті області 3-й ігровий день.


Comments

Чемпіонат Івано-Франківщини з шахів – 2015 — 1 коментар

  1. Pingback: Чемпіонат Івано-Франківщини з класичних шахів. Зіграно 6 турів | Шахова Долина | Шахова Долина

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *