Долиняни треті на обласнй Гімназіаді з шахів

збірна_школяоів_долинщини15 березня в Івано-Франківську відбулась обласна Гімназіада з шахів серед школярів в якій взяли участь 6 команд: три з Івано-Франківська, дві з Калуша і одна команда представляла Долинський район. Турнір проходив за коловою системою в 5-ть турів. Контроль часу 15 хвилин на партію + 10 секунд на хід.
Команда Долинщини виступала в такому складі: Петро Братішко ( Ліцей, 11-А клас), Андрій Коваль ( ЗОШ №7, 11 клас), Олег Роман ( ЗОШ №4, 6-А клас), Іліана Данилів (Ліцей, 9-А клас), Ірина Куцалаба (Ліцей, 9-А клас), Соломія Грицай ( Шевченківська ЗОШ, 6-Б клас).
В першому турі долиняни грали з командою "Івано-Франківськ - 3" і здобули переконливу перемогу 6:0. В другому турі на нашу команду очікувало вже більш складне випробування - команда "Калуш - 1". Попри те, що команда калушан була явним фаворитом в цьому матчі, саме долиняни були ближчими до командної перемоги. Завдяки перемогам Андрія Коваля, Олега Романа та Соломії Грицай долиняни вийшли в цьому матчі вперед з рахунком 3:2. Загальну перемогу нашій команді могла принести Іліана Данилів, яка не використала шансів на нічию в грі проти Анастасії Мокрецької та програла. В підсумку - нічия 3:3.
В третьому турі долиняни грали з головним фаворитом змагань і майбутнім переможцем командою "Івано-Франківськ-1". Жодних шансів в цьому матчі у нашої команди не було, адже в складі суперників було кілька призерів чемпіонату України і навіть Європи. Закономірна поразка з рахунком 6:0. Хоча могли програти і з меншим рахунком - Соломія Грицай програла нічийний ендшпіль, а Петро Братішко мав зайву якість і всі шанси на перемогу в партії проти кандидата в майстри Юліана Мальованого, але допустився помилки і потім програв нічийний ендшпіль з турою проти тури і коня в суперника.
В четвертому турі команда Долинського району грала з командою "Івано-Франківськ-2". Знову команда суперника була фаворитом в протистоянні, але долиняни змогли дати бій і перемогти з рахунком 3½: 2½. В цьому матчі перемоги здобули Олег Роман, Іліана Данилів та Соломія Грицай, а вирішальну пів-очка здобув Петро Братішко.
Перед заключним п'ятим туром наша команда гарантувала собі третю сходинку в турнірі, були й шанси на друге місце, але для цього треба було здобути впевнену перемогу над командою "Калуш-2". Спочатку долиняни вийшли вперед завдяки перемозі Соломії Грицай. Але потім щось пішло не так... спочатку Ірина Куцалаба в абсолютно виграній позиції з кількома зайвими фігурами зівнула мат в один хід, а поті і решта наших шахістів зазнали поразок і в підсумку ми поступилися з рахунком 1:5.

Попри прикру поразку команда Долинщини залишилася третьою. А перемогла в турнірі команда "Івано-Франківськ-1", другою стала команда "Калуш-1".