Долиняни – треті

кепещук01 липня в Івано-Франківську відбувся третій етап командного чемпіонату області в якому взяли участь 13 команд з  Калуша, Коломиї, Надвірної, Городенки, Тисмениці, Долини та Івано-Франківська.
На третьому етапі організатори прийняли рішення про допуск шахістів рейтинг яких не перевищує 2400 пунктів, тому команда Долини змогла суттєво підсилити першу шахівницю кандидатом в майстри Михайлом Кепещуком ( 2367). Також за нашу команду виступали Марко Дубенський, Олександр Безус та Василь Коцкович.
Перед командою Долини стояло завдання мінімум потрапити до трійки призерів на третьому етапі, а при можливості поборотися за перемогу.
В першому турі "ДШК" з мінімальним рахунком 2,5:1,5 переміг франківську команду "Шахова мрія". Перемогли Кепещук та Дубенський, а Безус зіграв в нічию.
В другому турі нашим суперником була команда Тисмениці, яку ми не змогли переграти, нічия 2:2. Перемоги в своїх партіях здобули Кепещук та Коцкович.
В третьому турі долиняни зустрічалися з Надвірною і знову не змогли перемогти на дві перемоги Кепещука та Коцковича суперники відповіли також двома перемогами.
В четвертому турі нарешті була здобути переконлива перемога 3,5 :0,5 над другою командою "ДЮСШ-3 - ПІШАК" (Івано-Франківськ). Перемоги здобули Кепещук, Безус та Коцкович, а Дубенський зіграв в нічию.
В п'ятому турі долиняни здобули перемогу над командою Калуша з рахунком 3:1 . Перемоги в своїх партіях здобули Кепещук, Дубенський та Коцкович. На той момент в активі нашої команди було 6 очок з 8-ми можливих і вона разом з Коломиєю та ДЮСШ-3 (Іано-Франківськ) ділила першу сходинку.
В шостому турі  в очній зустрічі зійшлися ДЮСШ-3 та Долина. І знову наша команда святкувала третю поспіль перемогу з рахунком 2,5:1,5. Перемоги здобули Кепещук та Дубенський, в нічию зіграв Безус.
Центральним матчем 7-го туру була зустріч шахістів Коломиї і Долини, які мали по 10 командних очок з 12-ти можливих. Лідер нашої команди Михайло Кепещук дуже швидко зазнав поразки від кандидата в майстри Олега Боєчка, але "хвіст" ( так шахісти називають 3 та 4 шахівницю) ситуацію виправив - Безус та Коцкович здобули перемоги і вивели нашу команду в перед з рахунком 2:1. В партії що залишилася Маркові Дубенському досить було зробити нічию з Романом Стефураком. Позиція в Марка була навіть кращою, однак він допустився суттєвої помилки і "зівнув" туру. В підсумку нічия 2:2.
В восьмому турі долиняни перемогли команду Городенки з рахунком 3:1. Виграли свої партії Кепещук, Дубенський та Безус. Завдяки цій перемозі наші шахісти одноосібно очолили турнірну таблицю, так як Коломия не змогла перемогти команду Шахова мрія - 2:2. Для одноосібної перемоги Долині потрібно було перемагати в останньому матчі.
В дев'ятому турі долиняни грали з срібним призером другого етапу - командою "Перемога" (Калуш). Спочатку команди обмінялися перемогами, на третій шахівниці переміг Олександр Безус, а Василь Коцкович зазнав поразки на четвертій шахівниці, 1:1. В двох партіях що залишилися в Михайла Кепещука була складна позиція, а Марко Дубенський мав технічно виграний туровий ендшпіль - отож були всі шанси здобути перемогу, але... спочатку Михайло в партії з Олександром Хомиком "забув" за годинник і прострочив час, 1:2. А Марко випустив перевагу і замість перемоги здобув тільки нічию 1,5:2,5. Єдина поразка на турнірі відкинула ДШК на третю сходинку.
Особистий доробок шахістів ДШК:  Кепещук - 7 очок,  Дубенський, Безус, Коцкович - по 5 очок.
В загальному заліку після трьох етапів долиняни йдуть четвертими з мінімальним відставанням від другої та третьої сходинок. Для того щоб обійти Коломию долинянам треба не тільки здобути перемогу на останньому четвертому етапі, а й сподіватися що коломияни не потраплять до 8-ки кращих.