Долиняни взяли участь в міжнародному шаховому турнірі “Східниця – 2013”

долиняни_східниця21 липня в місті Східниця (Львівська область) відбувся ІІІ міжнародний шаховий турнір "Східницьке літо - 2013". В турнірі взяли участь 94-ри учасники з Естонії, Росії, Молдови, Польщі, Німеччини та України. Честь Прикарпаття на цьому представницькому турнірі захищали одразу вісім долинських шахістів.
Турнір проходив за швейцарською системою в 7 турів. Контроль часу на обдумування кожному учаснику - 15 хвилин. До середини турнірної дистанції на перемогу в змаганні претендувало півтора десятка шахістів серед яких і представники Долинщини - Петро Голубка та Михайло Кепещук. Але вже після п'яти турів з 100%-им результатом лідерство захопили Даніель Копчак з Польщі та Петро Голубка з Вигоди.

Очна партія лідерів в передостанньому турі не виявила сильнішого - нічия. Таким чином переможець мав визначитись в останньому турі. В групі переслідувачів, відстаючи на 0,5 очка, знаходились чотири учасники і один з них - Михайло Кепещук.

В останній партії Петру Голубці вдалось швидко перемогти Артема Омелю з Києва, після чого Петрові залишалось тільки вболівати за позитивний для себе результат на першій шахівниці в партії між Михайлом Кепещуком та Даніелем Копчаком. Оскільки результат цієї партії довелось фіксувати суддям, зупинимось на ній детальніше. З дебюту партія проходила в спокійній позиційній боротьбі. На 27-му ході польський шахіст вирішив виграти ферзя, та Михайло отримав достатню компенсацію у вигляді двох тур, що увірвались в табір противника. Поступово Михайло зумів добитись переваги і отримав виграшний ендшпіль з зайвим слоном. Перемога була майже досягнута... але в технічній позиції  зайвою королевою, в обопільному цейтноті, в нашого шахіста завершився час ("впав прапорець"). На  секунду пізніше Михайло поставив мат своєму супернику.

Згідно шахового Кодексу падіння прапорця не є автоматичним програшем партії. Для виграшу по часу в швидких шахах потрібно не тільки побачити падіння прапорця, а й зафіксувати годинник. Польський шахіст зробив тільки усну заяву, але годинник не зупинив, зрештою і не встигав зупинити, тому що на дошці вже стояв мат. Рішення щодо результату довелось приймати суддям. Нажаль, суддя дану ситуацію трактував з власних міркувань і дав перемогу Даніелю Копчаку.

Сумнівна перемога принесла Даніелю перше місце в турнірі. Такий самий результат 6,5 очка з 7-ми можливих і в Петра Голубки, проте гірші додатковий коефіцієнт і підсумкова друга сходинка в турнірі.

Поразка в останній партії відкинула Михайла Кепещука на 13-ту позицію з 5-ма набраними очками з 7-ми можливих.

В турнірі взяли участь юні вихованці ПК «Прометей». Найкраще з юнаків виступив Ілля Козярський з результатом 3 очки з 7-ми можливих він посів 70-ту сходинку. В активі Іллі дві перемоги, дві нічиї та три поразки. Міг Ілля зайняти і більш вище підсумкове місце, але в останньому турі програв нічийну позицію.

Святослав Кузьмин набрав 2,5 очки і зайняв 77-е місце. Антон Безрукий та Артур Кучабський набрали по 2 очки з 7-ми можливих і зайняли відповідно 83-те та 85-те місця. Наймолодший з долинян Андрій Гаврилишин несподівано здобув перемогу в першому турі, але ця звитяга стала для нього єдиною на турнірі. Одне набране очко і підсумкова 90-та позиція. Ніхто з наших юнаків не потрапив в призери в своїх вікових категоріях

Також в турнірі взяв участь Олександр Безус з Болехова, але результат показав не надто високий – 2,5 очки з 7-ми можливих і підсумкове 73-те місце.

Незважаючи на спірну ситуацію, загалом від турніру залишились позитивні враження, адже не часто нашим шахістам доводиться брати участь в таких турнірах. Залишається сподіватись, що з часом і в Долині ми організовуватимемо такі змагання.


Comments

Долиняни взяли участь в міжнародному шаховому турнірі “Східниця – 2013” — 3 коментарі

  1. Молодці, хлопці! А для Михайла – важливо не відкладати можливість до останнього туру, вдало проводити весь турнір 🙂 Можливо, не в останньому турі – перемогу віддали б сильнішому.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *