Гран-Прі Долинщини. І етап

Андрій Гаврилишин

Андрій Гаврилишин

14 червня в ПК «Прометей» відбувся перший етап літнього Гран-Прі Долинщини з шахів серед юнаків, яке відбудеться в шість етапів.

На старт першого етапу вийшли 17 юних шахістів 1995 р.н. та молодших. Турнір проходив за швейцарською системою в 6-ть турів. Контроль часу – по 15 хв. кожному з учасників на партію.

Два стартові тури пройшли без несподіванок – всі рейтинг-фаворити здолали своїх супротивників. В другому турі  до несподіваного результату найближчим був третьорозрядник В’ячеслав Халепа, але в партії з другорозрядником Святославом Кузьмином за браком часу не зміг реалізувати два зайві пішаки.

 

В третьому турі визначився одноосібний лідер. На першій шахівниці партія між другорозрядниками Святославом Кузьмином та Артуром Кучабським обіцяла гостру боротьбу, адже Святослав білими фігурами розіграв гострий королівський гамбіт. Проте, суперники дуже швидко погодились на «гросмейстерську» нічию без боротьби. Таким чином результативна партія на другій шахівниці між другорозрядниками Антоном Безруким та Владиславом Бучинським дозволяла одноосібно очолити турнірну таблицю. Перемогу здобув Владислав, який граючи чорними фігурами отримав виграшну позицію з зайвою турою і майстерно відбив всі спроби Антона добитись вічного шаху.

 

В четвертому турі Владислав Бучинський ще більше зміцнив свою лідерську позицію, здобувши білими фігурами перемогу над Святославом Кузьмином. Владислав з результатом 4 очки з 4-ох можливих мав всі шанси на перемогу в турнірі, а потрапляння до числа призерів здавалось вже доконаним фактом… З інших результатів варто відзначити перемогу Артура Кучабського над Антоном Безруким, яка вивела Артура на одноосібне друге місце. А також перемоги третьорозрядників Андрія Гаврилишина та Юлії Стасюк, що дозволили їм поділити третю сходинку.

 

П’ятий тур міг достроково визначити переможця першого етапу Гран-Прі, проте лідер зазнає поразки. Вирішальною була партія між Артуром Кучабським та Владиславом Бучинським. Владислав граючи чорними фігурами розіграв французький захист, виграв два пішаки, розміняв королеви, але позиція продовжувалась залишатись неясною в багатофігурному ендшпілі. Зрештою Артур зумів дотиснути суперника завдяки кращому розташуванню своїх фігур.

Такий результат дозволяв переможцю партії за другою шахівницею між Юлею Стасюк та Андрієм Гаврилишином потрапити не тільки до призерів, але й перемогти в турнірі. Юля, яка грала білим кольором, невдало розіграла дебют і отримала гіршу позицію без пішака. Андрій зумів реалізувати перевагу, хоча через кілька поспішних ходів в ендшпілі ледь не випустив перемогу.

 

Отже, боротьба за перемогу та призові місця в турнірі переносилась на останній шостий тур. За першою шахівницею в боротьбі за перше місце жереб звів Артура Кучабського та Андрія Гаврилишина. Артуру, щоб здобути перше місце достатньо було зіграти внічию, Андрію – потрібно було тільки перемагати. Андрій граючи білими вже на 5-му ході програв фігуру і мав безперспективну позицію. Але завдяки помилкам суперника в середині гри, в ендшпіль Андрія вийшов з турою проти коня суперника та здобув перемогу.

На другій шахівниці Владислав Бучинський білими фігурами в рівній позиції поступився Юлії Стасюк, хоча нічия робила його призером, а перемога – чемпіоном.

Завдяки цьому результату Андрій Гаврилишин став переможцем, а Артур Кучабський – срібним призером. На третій шахівниці між Антоном Безруким та Святославом Кузьмином гралась партія за третє місце – чорними фігурами переміг Святослав. Гарно турнір відіграла  Юлія Стасюк яка на рівних боролась з хлопцями і зайняла четверте місце.

 

Серед юнаків до 14-ти років першим став Антон Безрукий, другим – Андрій Коваль, третім – Віталій Юнко. Серед дітей до 10-ти років першим став Керницький Олег, другим – Горан Василь, третім – Бережанський Михайло.

 

Переможці першого етапу Гран-Прі Долинщини були нагороджені медалями, а кращі у вікових категоріях – грамотами.

Загальний залік Гран-Прі :

1) Гаврилишин Андрій – 200 балів, 2) Кучабський Артур – 170, 3) Кузьмин Святослав – 140, 4) Стасюк Юлія – 110, 5) Бучинський Владислав – 100, 6) Безрукий  Антон – 90, 7) Коваль Андрій – 80, 8) Юнко Віталій – 70, 9) Халепа  В’ячеслав – 60, 10) Керницький Олег – 50, 11) Горан Василь– 40, 12) Бережанський Михайло – 30, 13) Костів Святослав - 20 14) Кісіль Владислав, Дяків Артур, Коваль Богдан, Васильків Анастасія – 10.

Наступний етап відбудеться в ПК «Прометей» 27 червня.


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *