І Кубок газети «Свіча»

батіг1(2)16 червня в ПК «Прометей» відбувся І Кубок газети «Свіча» з швидких шахів. На старт турніру вийшли 15 шахістів з Долинщини, Рожнятівщини та Болехова, які за швейцарською системою в 7 турів визначали володаря Кубку. Кожен з учасників мав 15 хвилин на обдумування в одній партії.

Турнір зібрав рівний склад учасників (10 першорозрядників), тому передбачити хто саме потрапить до трійки кращих було дуже складно.

Після трьох турів, з стовідсотковим результатом 3 очки з 3-ох можливих, лідерство в турнірі захопили долиняни Василь Батіг та Ігор Ванчак. Саме їх очна дуель стала центральною в четвертому турі. Ігор Ванчак граючи білими не зумів отримати перевагу в дебюті, відбулись тотальні розміни на дошці,  виникла рівна позиція і суперники погодились на нічию. На інших шахівницях завдяки своїм перемогам до лідерів наблизились Олександр Безус та Тарас Мельник.

В п’ятому турі Василь Батіг став одноосібним лідером завдяки перемозі над Тарасом Мельником. На друге місце вийшов Олександр Безус з Болехова, який білими фігурами, завдяки далеко просунутому прохідному пішаку в середині партії переміг Ігора Ванчака.

В шостому турі Василь Батіг перемагає чорними фігурами Ігора Саміліва. Партія проходила з перемінним успіхом, в ендшпілі при різнокольорових слонах була рівна позиція, але білі допустили помилку і програли туру. Таким чином перемога достроково гарантувала Василю Батогу перемогу в Кубку. В боротьбі за призові місця болехівчани Олександр Безус та Василь Коцкович поступились відповідно Тарасу Мельнику з Старого Мізуня та долинянину Ігору Ванчаку.

В останньому турі лідер турніру перемагає Івана Мазуркевича з Одиниці і з відривом в одне очко (шість перемог та одна нічия) стає володарем І-го Кубку газети «Свіча». В боротьбі за друге місце Ігор Ванчак переміг Тараса Мельника і набрав 5,5 очок з 7-ми можливих. За третє місце – Ігор Самілів переміг Олександра Безуса і набирає 4,5 очки з 7-ми можливих.

Кращим серед юнаків був Святослав Кузьмин.

Нагороджував призерів турніру головний редактор газети «Свіча» Ярослав Савчин, який вручив переможцям медалі, грамоти, підписку газети «Свіча» на наступне півріччя, а чемпіону – красивий Кубок.

Наступний 18-й традиційний шаховий турнір  «Братська хата» в ПК «Прометей» відбудеться 30-го червня і буде присвячений Дню відновлення Української Державності.