Ігор Ваньчак переміг в турнірі “Покрова – 2017”

ваньчак15 жовтня в ПК "Прометей" відбувся традиційний шаховий турнір "Покрова - 2017" присвячений 75-й річниці створення Української Повстанської Армії. В турнірі взяли участь 24 учасники з Долинського району, які визначали переможця та призерів за швейцарською системою в 7 турів. Контроль часу: 10 хвилин на партію + 5 секунд на хід кожному учаснику. Турнір відбувся за підтримки районної організації Конгресу Українських Націоналістів ( керівник Тарас Мельник).
З перших турів лідерство в турнірі захопили Василь Батіг та Богдан Тишківський, які набрали по 3 очки в трьох турах. Результат Василя був звичним для долинських турнірів, а от Богдан несподівано здолав Романа Грицая(2 тур) та Володимира Зазуляка (3 тур).
В четвертому турі Богдан Тишківський грав з Василем Батогом і знову міг припіднести несподіваний результат - Богдан розвив сильну атаку на короля чорних, який залишився без пішакового прикриття , міг щонайменше закінчити партію вічним шахом, але все ж в підсумку захопився атакою і пропустив контратаку у відповідь. З результатом 4 очки в 4-ох турах Василь Батіг впевнено йшов до перемоги в турнірі. На очко позаду розташувались одразу четверо шахістів: Володимир Зазуляк, Богдан Тишківський, Тарас Мельник та Ігор Ваньчак.
В п'ятому турі на першій шахівниці лідера зумів перемогти Володимир Зазуляк. На другій шахівниці важливу перемогу здобув Ігор Ваньчак над Богданом Тишківським. Після цього туру з результатом 4 очки з 5-ти можливих таблицю очолили: Василь Батіг, Ігор Ваньчак та Володимир Зазуляк. Серед найближчих переслідувачів важливу перемогу здобув Василь Коцкович над Тарасом Мельником і з результатом 3½ очки вийшов на 4-ту сходинку.
В шостому турі Ігор Ваньчак переміг Володимира Зазуляка і з 5-ма очками одноосібно став лідером. Цьому неабияк посприяла поразка Василя Батога в партії з Василем Коцковичем на другій шахівниці. З вісімки шахістів які перед шостим туром мали по 3 очки перемоги здобули Олександр Безус, Василь Дяків, Тарас Мельник і Петро Братішко.
Переможець турніру визначався в партії останнього туру між Ігорем Ваньчаком та Василем Коцковичем. Першому для перемоги досить було нічиєї, а другого влаштовувала тільки перемога. Ігор Андрійович білими обережно розпочав партію, тому чорні володіли деякою ініціативою, яка могла стати вирішальною в ендшпілі. Та все ж білим вдалося розміняти всі фігури і добитися нічиєї. Василь Батіг переміг Петра Братішка, Дяків здолав Володимира Зазуляка, а Олександр Безус та Тарас Мельник зіграли в нічию.
Таким чином в підсумку Ігор Ваньчак з 5½ очками став одноосібним переможцем турніру. 2-4 місце розділили три Василі - Батіг, Коцкович та Дяків і саме в такому порядку вони розташувались в підсумковій таблиці.