Ілля Козярський перемагає на п’ятому етапі Гран-Прі

козярський2Сьогодні, 09 серпня, відбувся п’ятий етап літнього Гран-Прі Долинщини серед юнаків. З поміж усіх етапів, в п’ятому – взяли участь найменша кількість учасників, всього дев’ять шахістів. Основною причиною невеликої кількості учасників, мабуть,  є неймовірна спека, що зараз панує на Прикарпатті.

Проте, до якісного складу турніру претензій немає, всі основні претенденти на перемогу в загальному заліку Гран-Прі - на етапі участь прийняли. Змагання проходило за швейцарською системою в п’ять турів. Контроль часу – по 20 хвилин кожному учаснику з зобов’язанням вести запис партії до останніх 5-ти хвилин.

В першому турі рейтинг-фаворити без над зусиль здобули перемоги над своїми опонентами.

 Вже з другого туру лідерам загального заліку Гран-Прі Долинщини довелось грати між собою. Цікава партія відбулась на другій шахівниці, де Ілля Козярський граючи чорними фігурами легко урівняв позицію з Антоном Безруким в варіанті Дракона сіцілійського захисту. Драматично протікала партія на третій шахівниці між В’ячеславом Халепою та Андрієм Гаврилишином (забігаючи наперед варто зазначити що на цьому етапі в Андрія була не одна така «валідольна» партія). В’ячеслав в дебюті виграв якість, проте в Андрія була непогана компенсація у вигляді двох пішаків. Однак Андрій почав робити помилку за помилкою, допустив ворожу туру на свою сьому лінію, і тільки завдяки тому, що в його суперника не вистачало часу на обдумування, зумів врятувати пів очка.

Третій тур не вніс суттєвих змін в розташування гравців, адже на двох перших шахівницях було зафіксовано нічийний результат. Кузьмин з 2,5 очками очолив турнірну таблицю, а одразу за ним розтвашувались п’ятеро шахістів з результатом по 2 очки. Цікавою була партія між Іллею Козярським та Святославом Кузьмином. Святослав грав чорними фігурами і в захисті Пірца-Уфімцева добився вирішальної стратегічної переваги. Однак, вже ближче до завершення часу на обдумування допустився помилки, і вже був змушений захищати гіршу позицію. На нічию суперники погодились в обопільному цейтноті, коли в кожного з них залишались по кілька секунд до падіння «прапорця».

Четвертий тур був доволі напружений. На першій шахівниці Кузьмин грав чорними фігурами з Гаврилишином. В системі Німцовича французького захисту білі пожертвували двох пішаків, пройшли повз кілька виграючих ходів, і як це часто буває залишились на «потопаючому кораблі». Вкотре на цьому етапі, об’єктивний результат знівелював час. Андрій добився переваги в цілу туру, але прострочив час. Ілля Козярський з серйозними проблемами, але все ж переміг Олега Керницького, а Антон Безрукий справився з Юлею Стасюк.

Розподіл призових місць вирішувався в останньому турі. На першій шахівниці  Безрукий та Кузьмин «розписали» нічию, вдовільнившись синицею в руках. А от на другій дошці в партії між Козярським та Гаврилишином боротьба точилась до останнього пішака. Обидвом шахістам потрібна була перемога. Знову в французькому захисті Гаврилишин з дебюту вийшов з зайвим пішаком, проте цього разу позиція не була настільки насичена тактичними мотивами, і Андрій мав доводити партію до перемоги. Проте чорні зробили серію неточних ходів, в кінці якої ше й «зівнули» туру. Здавалось би Козярський легко доведе партію до перемоги, проте Ілля у відповідь також «зіває» туру. На дошці виникає ендшпіль кінь проти  чорного французького слона. Обєктивно в білих була виграшна позиція, але виграти було непросто. Проте Гаврилишин явно переоцінив свою позицію, відмовившись від запропонованої нічиєї і в підсумку ще й програв.

Таким чином двоє учасників Ілля Козярський (на фото) та Святослав Кузьмин набрали по 4 0чки з 5-ти можливих. Кращий додатковий показник виявився кращим у Іллі, який і став переможцем етапу. Святослав Кузьмин  - другий. Третім став Антон Безрукий з результатом 3,5 очки з 5-ти можливих.

 

В загальному заліку Гран-Прі відбулась зміна лідера. Очолив загальний залік Святослав Кузьмин в якого 670 залікових балів. На друге місце вийшов Ілля Козярський з результатом 650 балів. З першої сходинки на третю перемістився Андрій Гаврилишин, в його активі 640 балів. Трійка переможців Гран-Прі  вже визначилась, залишилось визначити хто і яке саме займе місце.

Подальші місця в загальному заліку наступні: 4) Артур Кучабський - 450 балів. 5) Юлія Стасюк – 440, 6) Владислав  Бучинський – 430, 7) Антон Безрукий – 410, 8) В’ячеслав Халепа  – 310, 9) Андрій Коваль – 280, 10) Олег Керницький – 270, 11) Олександр Гошилик – 200, 12) Василь Горан – 140, 13) Святослав Костів – 120, 14) Юрко Мищак – 120, 15) Віталій Юнко – 110, 16) Роман Микуляк – 80, 17) Іван Коновалов – 80, 18) Марко Микуляк – 70, 19) Діана Дубас – 50, 20) Михайло Бережанський  - 40 21)Васько Ярема – 30, 22) Мельник Віталій – 30, 23) Васильків Анастасія – 20, 24-33) Кісіль Владислав, Дяків Артур, Коваль Богдан, Рудько Ярина, Кавецький Владислав, Майко Олег, Данилик Владислав, Пастушин Максим, Поліняєв Владислав, Засаднюк Владислав - по 10.

 

Турнірна таблиця 5-го етапу Гран-Прі Долинщини:

 

Місце

Гравець

Рейт.

Очки

BH.

1

Козярський Ілля

1690

4

13½

2

Кузьмин Святослав

1726

4

13

3

Безрукий Антон

1674

14½

4

Стасюк Юлія

1487

3

12

5

Халепа  Вчеслав

1432

11

6

Гаврилишин Андрій

1610

2

15½

7

Керницький  Олег

1270

2

12

8

Поліняєв Владислав

1000

1

13

9

Засаднюк Владислав

1000

1

10½


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *