Команда Долини третя в загальному заліку чемпіонату Івано-Франківщини

команда_долини_422 липня в Івано-Франківську відбувся завершальний 4-й етап чемпіонату Івано-Франківської області з шахів в якому взяли участь 14 команд з Коломиї, Калуша, Рогатина, Городенки, Тисмениці, Надвірної, Долини та Івано-Франківська. Змагання проходили за швейцарською системою в 9-ть турів. Контроль часу: 10 хвилин + 5 секунд на хід.
За команду Долини виступали ( за порядком по шахівницях): Михайло Кепещук, Марко Дубенський, Олександр Безус та Василь Коцкович.
За підсумками трьох попередніх етапів команда Долини в загальному заліку йшла на четвертому місці мінімально поступаючись командам Калуша та Івано-Франківської "ДЮСШ-3". Для потрапляння в призери ліги долинянам потрібно було на останньому етапі одну з цих команд обійти в турнірній таблиці. Завдання ускладнювалось ще й тим, що всі лідери суттєво підсилили склади своїх команд перед завершальним етапом, а за середнім рейтингом наша команда була тільки шостою.
В першому турі наша команда була фаворитом в матчі з Городенкою і здобула закономірну перемогу з рахунком 3:1 (перемоги на рахунку Кепещука, Дубенського та Коцковича).
В другому турі суперником наших хлопців була команда рейтинг-фаворит 4-го етапу "Шахова мрія" (Івано-Франківськ). Спочатку нашу команду вперед вивів Василь Коцкович, однак далі справи пішли не дуже добре. Свої партії програли Олександр Безус (Софії Іваницькій), а потім і Михайло Кепещук (Всеволоду Ритенку). Врятувати матч міг тільки Марко Дубенський, якому таки в далося в гіршій позиції проти Людмили Іваницької переломити хід гри і в ендшпілі створити матові загрози білому королю. Марко перемагає і зрівнює рахунок в матчі, нічия 2:2.
В третьому турі долиняни грали проти одного з своїх конкурентів в загальному заліку першої команди "ДЮСШ-3" (Івано-Франківськ). Спочатку поступився  Безус, але рахунок зрівняв Кепещук ( перемога над Шаховим). Далі знову франківчани вийшли вперед - програв Коцкович. Доля матчу вирішувалася  в партії  Дубенського проти Нагорного в якій Марко здобув перемогу і вирівнює рахунок в матчі, нічия 2:2.
В четвертому турі команда Долини грала з лідером загального заліку - командою Коломиї. Спочатку все для нашої команди складалося добре - Кепещук здобув перемогу над Марченком. Але далі наша  третя і четверта дошки програли коломиянам. Як і в двох попередніх  турах порятунок матчу залежав від Дубенського, який грав з Р. Стефураком. Марко володів перевагою в два пішаки, міг перейти в турове закінчення з зайвим пішаком і великими шансами на перемогу, однак в цейтноті грав не точно і перевагу втратив, нічия в партії і наша поразка в матчі 1,5:2,5.
В п'ятому турі наша команда знову не змогла перемогти, цього разу нічия з Надвірною 2:2. Олександр Безус вивів нашу команду вперед, але на останній дошці Василь Коцкович програв і рахунок зрівнявся 1:1. На двох перших шахівницях наша команда стояла на виграш в обидвох партіях. Кепещук переміг Лозинського, але на жаль Марко не зміг принести команді перемогу - спочатку випустив дуже велику перевагу в партії з Сандиром, а в кінці в кращій позиції зівнув не складну матову атаку суперника.
Після цього туру в таблиці Долина перебувала на 7-му місці з 5 очками. Але й наші суперники з Калуша виступали не набагато краще - 6 місце з 6 очками.
В шостому турі долиняни грали з обласним шаховим клубом (ОШШК). Ми були фаворитами в цьому протистоянні, однак вчергове змогли добитися тільки підсумкової нічиєї 2:2. Кепещук та Дубенський здобули перемоги, але Безус та Коцкович зазнали поразки. Про потрапляння в призери етапу можна було вже не надіятися, але реальним завданням було обійти Калуш, так як вони свій матч програли і в обидвох команд було по 6 очок.
В сьомому турі долиняни зустрічалися з командою Тисмениці  і перемогли з рахунком 3:1. Перемоги здобули Кепещук, Дубенський та Коцкович. Паралельно калушани також здобули перемогу і в обидвох команд стало по 8 очок і поділ 5-ї сходинки.
В восьмому турі команда Долини зустрічалися з командою-новачком ліги "Винищувач" (Івано-Франківськ), яка на момент зустрічі йшла на другому місці. Долиняни показали свою чи не найкращу командну гру і заслужено перемогли 3:1. Дубенський та Коцкович здобули перемоги, а Кепещук та Безус зіграли в нічию. Не відставала від нас і команда Калуша, яка також здобула перемогу в обидвох команд  перед останнім туром було по 10 очок і долиняни випереджали своїх сусідів тільки на 0,5 очка по додатковому коефіцієнту.
В останньому турі долиняни грали з командою "Пішак" (Івано-Франківськ), а от Калушу треба було пройти випробування Коломиєю. Дубенський та Безус в цьому матчі здобули перемоги, Коцкович програв. Перемогу команді міг принести Кепещук, але в виграшній позиції прострочив час в партії з Мальованим. Нічия 2:2. Проте і цього результату нашій команді вистачило щоб посісти четверте місце та обійти Калуш в комплексному заліку за сумою 4-ох етапів, так як калушани програли коломиянам.

На сам кінець хочемо відзначити всіх учасників які грали за нашу команду на цих 4-ох етапах і заслужили цей командний успіх: Михайло Любко, Ігор Свястин, Роман Грицай, Ігор Ванчак, Петро Братішко, Олександр Безус, Василь Коцкович, Марко Дубенський та Михайло Кепещук.

Тепер шахову лігу буде розділено на дві підгрупи. В прем'єр лізі за коловою системою гратимуть кращі 8 команд за підсумками чотирьох етапів, а новачки та всі решта команди - гратимуть дивізіоном нижче. Дві найгірші команди з прем'єр ліги вилітають в нижчу лігу, а дві кращих потрапляють в групу сильніших. Наступний тур 11 серпня (субота).