Команда Вигодського лісгоспу втретє стає чемпіоном Долинщини

 

Dolyna11 вересня в ПК "Прометей" відбувся командний чемпіонат Долинщини - 2016 присвячений Дню працівників фізичної культури та Дню працівників нафто-газової промисловості України.  В чемпіонаті взяли участь 15 команд. Чемпіонат відбувся за сприяння: РЦ "Спорт для всіх" ( керівник Роман Лопух) та профспілкового комітету НГВУ "Долинанафтогаз" ( керівник Володимир Марилів).

Команда складалася з трьох учасників. Турнір проходив за швейцарською системою в 7 турів. Рейтинг-фаворитами були три команди: "Укрспецтрансгаз" ( Василь Батіг, Ігор Ванчак, Михайло Любко), "Рожнятів" ( Володимир Парфенов, Мирослав Марчук, Леонід Остапенко) та "Вигодський лісгосп" ( Євген Малета, Василь Дяків, Тарас Мельник) які мали приблизно однаковий середній рейтинг. І саме між цими командами точилася основна боротьба за перемогу а призові місця в чемпіонаті.
Вже в першому турі "Укрспецтрансгаз" втратив 0,5 очка, а "Вигодський лісгосп" - 1 очко. А в другому турі ще один фаворит "Рожнятів" не зміг переграти команду "Брошнева", нічия 1,5:1,5.

В третьому турі зійшлись лідери "Укрспецтрансгаз" (5,5 очок) та "Вигодський лісгосп" (5 очок). На першій шахівниці Євген Малета переміг Василя Батога, але Василь Дяків та Тарас Мельник програли відповідно Ігору Ванчаку і Михайлу Любку. Таким чином "Укрспецтрансгаз" переміг з рахунком 2:1. В свою чергу "Рожнятів" (4,5 очки)  переміг "Долинську міську раду" (4 очки) з рахунком 2:1.

В четвертому турі одноосібний лідер "Укрспецтрансгаз" (7,5 очок) грав з "Рожнятовом" (6,5 очок). По дошках ініціативою володіли рожнятівці, вони ж і здобули загальну перемогу з рахунком 2:1. На третій шахівниці Леонід Остапенко переграв Михайла Любка, а в партії на першій шахівниці між Володимиром Парфеновим та Василем Батогом була зафіксована нічия. Доля матчу вирішувалась на другій шахівниці в партії між Ігорем Ванчаком та Мирославом Марчуком. Всі шанси на перемогу мав Ігор Ванчак, але коли на його годиннику залишалось 14 секунд, від його партнера по команді пролунала підказка "час" (ходити швидше), суддя даний епізод розцінив як підказку, і мав ставити технічну поразку Ігору Ванчаку, та все ж гравці та капітани команд в останній момент встигли домовитись на нічию.

В п'ятому турі "Укрспецтрансгаз" (8,5 очок) легко розправився з командою "Брошнів" 3:0, і завдяки втраті очок "Рожнятова" (8,5) в матчі з "Болеховом" (7,5 очок) - вийшов в одноосібні лідери. На очко позаду були "Рожнятів" та "Вигодський лісгосп", які ще не зустрічались в очній дуелі. Здавалось вже, що питання чемпіонства вирішене.

В шостому турі центральним матчем стала гра "Вигодського лісгоспу" ( 10,5 очок) проти "Рожнятова" ( 10,5 очок). На першій шахівниці перемогу над Володимиром Парфеновим здобув Євген Малета. На другій шахівниці Василь Дяків програв Мирославу Марчуку, а на третій - Тарас Мельник переміг Леоніда Остапенка і приніс підсумкову перемогу 2:1 "Вигодському лісгоспу". Цим результатом не скористався "Укрспецтрансгаз", який в матчі з "Болеховом" теж здобув перемогу, але тільки 2:1.

Отож перед завершальним туром лідирував "Укрспецтрансгаз" - 13,5 очок, другим йшов "Вигодський лісгосп" - 12,5 очок і третім був "Рожнятів" - 11,5 очок. Боротьба тепер продовжувалась між лідерами в заочному протистоянні.

В останньому 7-му турі "Рожнятів" швидко здобув перемогу 3:0 над командою "Освіта". "Вигодський лісгосп" 2:1 переміг команду "Болехів" (Василь Дяків програв Антону Безрукому). Але велика несподіванка сталася в матчі лідера "Укрспецтрансгазу" з командою селища Вигода. На перших двох дошках Василь Батіг та Ігор Ванчак програли свої партії а на третій шахівниці, максимум на що могли сподіватись трансгазівці - це нічия Михайла Любка. В підсумку в цій партії була зафіксована нічия, хоча ситуація там була далеко не однозначна і не проста навіть для суддів національної категорії. Випадок описано в окремому дописі.  

У всякому разі, навіть якщо б Михайло Любко переміг, то три команди набирали однакову кількість очок, в "Вигодського лісгоспу" та "Укрспецтрансгазу" був би однаковий Бухголець, але другий показник - кількість матчевих очок кращий в "Вигодського лісгоспу".

А в підсумку "Вигодський лісгосп" та "Рожнятів" набрали по 14,5 очок. "Укрспецтрансгаз" з 14 очками - на третьому місці.
Місця решти команд видно з турнірної таблиці.

Турнірне становище:

Місце Команда Ігри + = - Очки Бухг.
1 Вигодський лісгосп 7 5 1 1 14½ 84
2 Рожнятів 7 5 1 1 14½ 78½
3 Укрспецтрансгаз (Долина) 7 5 0 2 14 84½
4 Брошнів 7 3 3 1 12½ 81½
5 Вигода 7 5 1 1 12½ 77
6 Болехів 7 3 0 4 10½ 81
7 НГВУ (Долина) 7 2 1 4 10½ 57
8 Міська рада (Долина) 7 2 2 3 10 68½
9 Силует (Рожнятів) 7 3 1 3 10 67½
10 Млин (Долина) 7 3 0 4 67
11 Освіта (Долина) 7 2 1 4 80½
12 Будинок школяра (Долина) 6 2 1 3 52½
13 Прометей (Долина) 6 2 0 4 50
14 Воля (Долина) 3 1 0 2 3 21½
15 Прометей-2 (Долина) 6 0 0 6 1 49

Comments

Команда Вигодського лісгоспу втретє стає чемпіоном Долинщини — 2 коментарі

  1. В третьому абзаці потрібно замість *але Василь Дяків та Михайло Любко програли* написати *але Василь Дяків та Тарас Мельник програли*…..

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *