Командний чемпіонат області “Біла тура”. Долиняни – треті в блискавичних шахах

безрукий_біла_тура23-25 квітня в Івано-Франківську проходив командний чемпіонат області серед школярів 2001 р.н. та молодших "Біла тура". Кількість учасників від однієї команди не обмежена, але в командний залік зараховувалися 3 кращих результати серед хлопців, та 1 результат серед дівчат. Збірну команду Долинщини представляли п'ять шахістів: Петро Братішко, Антон Безрукий, Андрій Коваль, Олег Крошней та Іліана Данилів.

Турнір "Біла тура" це такий собі аналог футбольного "Шкіряного м'яча". Найкраща команда області отримує право представляти Івано-Франківщину на всеукраїнських змаганнях. До речі, в 2008-му році всеукраїнський фінал шкільного турніру "Біла тура" відбувався в м. Долина ( на "чеській базі").

Чемпіонат "Біла тура" складався з трьох видів шахів: "класичні шахи" ( 45 хвилин на партію + 30 секунд на хід), "швидкі шахи" ( 10 хвилин на партію + 10 секунд на хід) та "блискавичні шахи" ( 3 хвилини на партію + 2 секунди на хід). Команда Долинщини взяла участь в турнірах з швидких та класичних шахів.

Швидкі шахи. Турнір проходив за швейцарською системою в 7 турів. Всього в турнірі взяли участь 38 учасників з 6-ти районів ( Івано-Франківськ, Коломия, Калуш, Долина, Яремче та Снятин). Наша команда дуже добре відіграла турнір з швидких шахів. Перед останнім туром долиняни йшли на третій сходинці відстаючи від лідерів Коломиї та Калуша відповідно на 1,5 та 1,0 очко. Позаду долинян на 1,0  очко була команда Івано-Франківська. Отож, при успішму результаті в останньому турі можна було розраховувати навіть на першу сходинку.

Одразу на трьох шахівницях жереб звів долинян з франківчанами. Петро Братішко (1810) легко переміг Нікіту Шлапака (1957), однак на двох інших шахівницях Андрій Коваль (1559) без шансів програв рейтинг-фавориту змагань Юліану Мальованому (2091), а Іліана Данилів (1468) в рівній боротьбі поступилась Євгенії-Діані Фурді (1923). Також свою останню партію програв Антон Безрукий яремчанцю Ігору Гаврилову (1967).

В підсумку команда Коломиї здобула перемогу з загальнокомандним результатом 18,5 очок з 28-ми можливих. На другому місці Калуш - 18 очок, на третьому - Івано-Франківськ - 17 очок. Команда Долини на 4-му місці з результатом 16 очок ( Братішко - 5 очок, Коваль, Безрукий - по 4 очки, Данилів - 3 очки). Олег Крошней, якому 7 років набрав 2,5 очки.

В особистому заліку найкраще з долинян виступив Петро Братішко який з результатом 5 очок з 7-ми можливих розділив 4-6 сходинку, за додатковим коефіцієнтом на 5-му місці. Перемогу в турнірі з результатом 6 очок з 7-ми можливих розділили коломиянин Роман Стефурак ( 1959) та калушанин Валентин Прокоф'єв (1927). Третім з результатом 5,5 очок став коломиянин Артем Зіняк (1962). Заради справедливості, варто зазначити, що команда Івано-Франківська була дуже далекою від оптимального складу.

Блискавичні шахи. Турнір проводився за швейцарською системою в 9-ть турів. В турнірі взяли участь 32 учасники з 5-ти команд (Івано-Франківськ, Коломия, Калуш, Долина, Яремче). В блискавичних шахах рівних не було команді Івано-Франківська, яка підсилилась Орестом Войтичуком (2133). Франківчани в підсумку набрали 26,5 очок з 36-ти можливих і здобули легку перемогу. За другу сходинку точилася боротьба між командами Калуша, Долини та Коломиї. В підсумку більше повезло калушанам, які посіли другу сходинку з результатом 18,5 очок. Третя місце в долинян які набрали 18 очок ( Безрукий - 5,5 очок, Братішко - 5 очок, Коваль - 4,5 очки, Данилів - 4 очки). Коломияни з 17 очками на 4-му місці.

В особистому заліку найкраще з долинян виступив Антон Безрукий, який набрав 5,5 очок з 9-ти можливих розділив 4-10-те місце, але за додатковими коефіцієнтами він тільки 10-й. Петро Братішко набрав 5 очок з 9-ти можливих і розділив 11-13-те місце. Якби в останній партії йому вдалось перемогти рейтинг-фаворита Ореста Войтичука, то він міг зайняти високе третє місце.Андрій Коваль зіграв в свою силу, набрав 4,5. Іліана Данилів провалила старт програвши три перші партії, але потім зуміла надолужити згаяне - набрала 4 очки. Ще гірше стартував Олег Крошней ( з чотирьох поразок), але завдяки вдалому фінішу з трьох перемог в підсумку також набрав 4 очки.

Перше місце в особистому заліку з результатом 8,5 очок з 9-ти можливих посів Юліан Мальований (2091) з Івано-Франківська. На другому місці з результатом 8 очок з 9-ти можливих Орест Войтичук (2133) з Івано-Франківська. На третьому місці з результатом 6 очок з 9-ти можливих Роман Стефурак з Коломиї.

Фото з турніру можна подивитись на наших сторінках в соціальних мережах Фейсбук та Фконтактє.


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *