кепещук1

30 червня в м. Львові відбувся чемпіонат України з блискавичної гри в шахи. Участь в чемпіонаті взяли 98 учасників серед яких 9 гросмейстерів та 28 майстрів. Контроль часу: 3 хвилини на партію + 2 секунди за кожен зроблений хід. Чемпіоном України став міжнародний гросмейстер з Івано-Франківська Володимир Онищук, який в 11 партіях переміг всіх своїх суперників. Долинщину на турнірі представляв кандидат в майстри спорту Михайло Кепещук. Наш шахіст в 11 партіях здобув 4 перемоги, три партії звів у нічию та зазнав 4 поразки. В підсумку з 5,5 очками він розділив 46-57 сходинку в турнірній таблиці. За додатковим коефіцієнтом - 56 місце. З результатами турніру можна ознайомитись на сайті http://chess-results.com.

Більш детально про виступ на чемпіонаті нашому сайту розповів Михайло Кепещук: "Незважаючи на те, що чемпіонат проводився в Львові, через особисті причини заявився в турнір тільки в останній день перед турніром. Звичайно що сподівався виступити якомога краще, однак брак досвіду виступів на такому рівні дався взнаки. Свій виступ оцінюю на трійку за п'ятибальною шкалою.

Рівень фаворитів чемпіонату був доволі високий, зокрема рейтинг-фаворитом чемпіонату був Станіслав Богданович, який за бліц-рейтингом входить до десятки кращих шахістів світу. Провідні шахісти рівня національної збірної турнір проігнорували, очевидно через не високий призовий фонд.

Серед моїх суперників були 1 міжнародний майстер, 2 майстри спорту, 7 кандидатів в майстри спорту та 1 першорозрядник. Зазначу що міжнародні рейтинги, моїх суперників на 200-300 пунктів були занижені в порівнянні з національними рейтингами. Найнижчий національний рейтинг в суперника дорівнював 2150 пунктам. На турнірі з контролем 3 хвилини на партію + 2 секунди на хід грав вперше. Тому вартувало 2-3 дні перед чемпіонатом саме з таким контролем пограти тренувальний матч з сильним спаринг-партнером.

Стартував в турнірі з двох нічиїх. Ключову партію для себе програв в третьому турі, маючи двох зайвих пішаків і кращу позицію, як кажуть шахісти "заснув" - прострочив час. Далі була знову нічия чорними, старався перемогти суперника, жертвував якість, однак той грав точно. Тільки в 5-му турі вдалося отримати першу перемогу над Мар'яном Кириченком з Львова. Переграв суперника в середині гри і перейшов в туровий ендшпіль з двома зайвими пішаками. Таким чином вийшов на 50% результат 2,5 очки з 5-ти можливих. Можна було ще зачепитись за позитивний результат, однак наступні три партії програв. В шостому турі в французькому захисті чорними мав кращу позицію, виграв пішака на ферзевому фланзі, та недооцінив активності білих на королівському фланзі і потрапив під матову атаку. В сьомому турі грав з майстром ФІДЕ Назаром Устіяновичем. Хотів виграти рівний ендшпіль по коню з трьома пішаками у кожного, грав на час (в суперника в один момент залишалось 2 секунди), але "зівнув" одного пішака і в підсумку ще й програв. В восьмому турі мав зайву фігуру, однак знову забув за годинник і прострочив час. Все ж на три останні тури зумів зібратися і здобути три перемоги, при чому в 9-му та 11-му турах моїми суперниками були майстри відповідно Вадим Бондарець та Євгеній Єлісеєв".