На сільських спортивних Іграх Долинщини – 2016 перемогла команда Новошина

шахи214 серпня в селі Велика Туря Долинського району відбулись районні сільські спортивні Ігри. Серед інших видів спорту в програмі змагань є командний шаховий турнір. Склад команди - 3 учасники. Контроль часу - 15 хвилин на партію кожному учаснику. Заявку про участь в шаховому турнірі подали 12 команд. Це найменша кількість команд за багато останніх років. Об'єктивне пояснення цьому полягає в тому, що село Велика Туря находиться на окраїні району в 25-ти кілометрах від Долини і можливо це стало проблемою для окремих команд.
Отож, зареєструвалось в турнірі 12 команд, але як виявилось після проведення жеребкування, три команд просто для "галочки" подали заявки. Таким чином в турнірі реально змагались тільки 9 команд.
Турнір проводився з швейцарською системою з комп'ютерним жеребкуванням в 6-ть турів.
Любителі шахів Долинщини знають, що фаворитами шахового турніру на сільських Іграх завжди є дві команди - Вигода та Яворів. Тому, декому може здатися сенсаційним підсумком перемога команди Новошина. Однак, нічого подібного, перемога Новощина цілком закономірна. Команда підсилилася "легіонерами" - відомими кандидатами в майстри спорту в нашій області: Всеволодом Ритенком, Романом Давимукою і Олександрою Касапчук. Вони були явними рейтинг-фаворитами, що переконливо довели своєю грою та підсумковим результатом.
А от боротьба за другу та третю сходинку тривала до останнього туру. Всі шанси здобути "срібні" нагороди мала команда Вигоди (Василь Дяків, Василь Кобинець та Володимир Семків), але в останньому турі несподівано програла команді Кропивника 1:2, і тільки завдяки кращому додатковому коефіцієнту Бухгольца змогла втримати "бронзові" нагороди.
"Срібним" призером стала команда Яворова (Михайло Кепещук, Андрій Коваль та Святослав Кузьмин).
Також варто відзначити команди Кропивника, Витвиці та господарів - Великої Турі, які в окремих матчах демонстрували дуже гідні результати. Кожна з цих команд при вдалому збігу спортивних обставин могла потрапити до числа призерів.
На превеликий жаль не обійшлось на турнірі без суперечок. Хтось не знав окремих нюансів шахових правил, були підказки з залу... А команда Витвиці була не задоволена комп'ютерним жеребкуванням, згідно з яким вони пропускали останній тур через не парну кількість учасників. Навіть з цього приводу скаржились до головної суддівської колегії. Але це спорт, і деколи так буває що емоції беруть своє.
По завершенні змагань більшість шахістів висловлювала побажання, щоб даний шаховий турнір проводився в ПК "Прометей", де є належні умови та якісний інвентар для гри в шахи.

Підсумкова турнірна таблиця:

Місце Команда Ігри + = - Очки BH.
1 Новошин 6 6 0 0 17 44
2 Яворів 6 3 2 1 11 48
3 Вигода 6 3 1 2 10 52
4 Кропивник 6 4 0 2 10 49
5 Витвиця 5 2 0 3 8 50
6 Велика Туря 5 2 1 2 6 44½
7 Новоселиця 5 2 0 3 6 42
8 Белеїв 5 1 0 4 5 55
9 Шевченково 5 0 0 5 2 47½
10 Підліски 0 0 0 0 0 37½
11 Оболоня 0 0 0 0 0 37½
12 Кальна 1 0 0 1 0 37

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *