Олександр Безус переміг в бліц-турнірі до Дня Героїв

безус21 травня в ПК "Прометей" відбувся традиційний шаховий бліц-турнір присвячений Дню Героїв. На старт турніру вийшли 24 учасники, які грали за швейцарською системою 8 спарених турів ( по дві партії). Контроль часу: 5 хвилин + 2 секунди на хід.
Турнір пройшов за підтримки РЦ "Спорт для всіх" ( керівник Роман Лопух).

Турнір зібрав досить рівний склад учасників і віддати комусь з шахістів перевагу було дуже складно. Цю думку підтвердили стартові тури турніру, в яких практично кожен з десятки претендентів на перемогу втратив очки. Єдиним хто пройшов два стартові тури без втрат Василь Дяків з Вигоди. Але вже в третьому турі він також поніс втрати - зіграв в нічию 1:1 матч з Василем Батогом. Цим результатом зміг скористатися тільки Тарас Мельник, який завдав поразки 2:0 Василю Коцковичу і з 5 очками разом з Дяківим очолив турнірну таблицю.
В четвертому турі матч між Дяківим і Мельником закінчився в нічию 1:1. Нічия між лідерами дозволила Володимиру Парфенову ( здолав Марчука 1,5:0,5) та Олександру Безусу ( переміг Свястина 2:0) зрівнятися за очками з лідерами. У всіх чотирьох шахістів було по 6 очок з 8-ми можливих.
В п'ятому турі Безус та Дяків обмінялись перемогами - 1:1, А от Володимир Парфенов зумів перемогти Тараса Мельника 2:0 і одноосібно очолити турнірну таблицю. Становище серед лідерів: 1. Парфенов - 8, 2. Безус, Дяків - по 7, 3. Ванчак - 6,5.
В шостому турі Олександр Безус переміг лідера Володимира Парфенова 2:0 і очолив турнірну таблицю. Василь Дяків та Ігор Ванчак зіграли в нічию 1:1. Становище серед лідерів: 1. Безус - 9 очок, 2-4. Дяків, Парфенов, Батіг - по 8 очок, 5-8. Ванчак, Марчук, Коцкович, Гошилик - по 7,5 очок.
В сьомому турі Олександр Безус ще більше зміцнив своє турнірне становище завдяки перемозі 2:0 над Василем Батогом. Парфенов і Дяків на другій шахівниці зіграли в нічию 1:1. Марчук переміг Гошилика 1,5:0,5, а Ванчак завдав поразки 2:0 Коцковичу. Становище перед завершальним туром: 1. Безус - 11 очок, 2. Ванчак - 9,5 очок, 3-5. Марчук, Парфенов, Дяків - по 9 очок.

В заключному турі Олександру Безусу для перемоги в турнірі треба було набрати 0,5 очка в матчі проти Мирослава Марчука. Олександрові було важко, так як першу партію він програв, але в другій зумів зібратися і вирвати перемогу. Ігор Ванчак завдав поразки 2:0 Ігору Свястину, що дозволило йому втримати другу сходинку. Третім з 11 очками став Василь Дяків, який переграв Віктора Гошилика 2:0.

Серед ветеранів кращий результат у Василя Батога - 9 очок. Серед юнаків найкращим став Микола Куціль - 7,5 очок.