Петро Братішко – переміг в особистому заліку, а команда Ліцею – в командному заліку чемпіонату Долинщини

bratishko_vs_kutsil25 жовтня в ПК "Прометей" відбувся особисто-командний чемпіонат Долинщини серед школярів. На старт турніру вийшли 36 учасників яка грали за швейцарською системою в 7 турів. За підсумками трьох кращих результатів в особистому заліку визначались кращі команди в загальному заліку. На жаль, в чемпіонаті організовано прийняли участь тільки школи міста Долина - "Ліцей-Будинок школяра", "Гімназія-Інтернат", "Гімназія №1-МВК №2", "ЗОШ №7", "ЗОШ №4", "ЗОШ №6". З району - не було жодної повної команди. З окремих учасників, які представляли сільські школи і відвідують шаховий гурток в ПК "Прометей" було сформовано команду "Збірна району - ПК "Прометей".

ОСОБИСТИЙ ЗАЛІК
Перші два тури де-факто були розминкою для рейтинг-фаворитів, а з третього туру на перших шахівницях почала точитись вперта боротьба. За підсумками третього туру в лідери з 100%-м результатом вийшли Петро Братішко, Андрій Коваль та Микола Куціль.
В четвертому турі Братішко в рівній позиції зумів перехитрити Коваля, а Микола Куціль переграв Іліану Данилів. Клчова партія відбулась в п'ятому турі між Братішком і Куцілем, однак Петро несподівано легко здолав свого суперника. З результатом 5 очок з 5-ти можливих він одноосібно очолив турнірну таблицю, і здавалось без проблем зможе перемогти в турнірі. На очко позаду від лідера опинились Микола Куціль, Олександр Остапів  ( який несподівано переміг Андрія Коваля), Андрій Дирів ( переміг Олега Крошнея) та Віталій Яремко (переміг Богдана Коцковича).
В шостому турі Віталій Яремко завдав поразки одноосібному лідеру Петру Братішку, і таким чином наздогнав його по очкам. Микола Куціль переміг Олександра Остапіва і теж наздогнав лідерів. Від трійки лідерів на 0,5 очка відстали Іліана Данилів та Олег Роман.
В заключному турі на першій шахівниці Микола Куціль переміг Віталія Яремка, а от на другій шахівниці - могла статися несподіванка, Іліана Данилів переграла Петра Братішка, і в один з моментів могла в один хід виграти  туру, але пройшла повз цю можливість, а в підсумку програла ендшпіль з зайвим пішаком.
Отож, Петро Братішко та Микола Куціль набрали однакову кількість очок по 6 з 9-ти можливих. Тому долю першої сходинки вирішував додатковий коефіцієнт Бугольца, який на 0,5 очка кращий в Петра.
Третю сходинку з результатом 5 очок розділили одразу четверо шахістів: Андрій Коваль, Віталій Яремко, Богдан Коцкович та Андрій Дирів. Саме в такому порядку вони і розташувались в турнірній таблиці.
Серед юнаків до 10-ти років найкраще виступив Олександр Остапів, а друге та третє місце відповідно зайняли брати Олег та Руслан Крошнеї.
Серед дівчат перемогла Іліана Данилів, другою стала Вікторія Коновальчук, а третьою - Матіїшин Анастасія.
Переможці в загальному заліку та призери в окремих категоріях були нагороджені грамотами, а 5-ка кращих загального заліку додатково отримали грошові премії.
Фото з турніру можна подивитись на нашій сторінці в мережі Фейсбук.

КОМАНДНИЙ ЗАЛІК
В командному заліку, як вже писалося вище боролося сім команд. Беззаперечним фаворитом була команда "Будинок школяра - Ліцей", яка забезпечила собі перемогу за два тури до фінішу і в підсумку набрала 16 очок ( Братішко - 6, Яремко та Дирів по 5). А от боротьба за другу та третю сходинку тривала до останнього туру. В результаті завдяки трьом перемогам в останньому турі команда Гімназії-Інтернату набрала 14½ очок ( Куціль 6, Коновальчук Вік. - 4½, Бабінець - 4) і посіла другу сходинку. Третьою стала команда "Збірна Долинського району - "Прометей" з 13 очками в активі (  Коцкович Б. - 5, Остапів - 4, Матіїшин - 4).
Команди були нагороджені медалями та грамотами.