Петро Голубка не зміг захистити титул чемпіона України

голубка2з 11 по 20 грудня в Києві відбувся фінал чемпіонату України 2018-го року з класичних шахів серед чоловіків. Петро Голубка як чинний чемпіон України 2017-го року грав в фіналі без відбору, а його суперниками були титуловані та досвідчені гросмейстери більшість з яких були  гравцями олімпійської збірної України. З десяти учасників фіналу Петро був єдиний, хто не мав звання гросмейстера і мав найнижчий міжнародний рейтинг. Фінал 2017-го року був значно слабшим як за рівнем суперників так і за середнім рейтингом, тому зберегти титул чемпіона України Петрові було в кілька разів складніше ніж його здобути.
Стартові тури чемпіонату розвіяли найгірші сумніви вболівальників Петра, якого до речі підтримували не тільки шахісти Прикарпаття, а й з багатьох інших куточків України - в опитуваннях шахових сторінок в соціальних мережах.
В першому турі Петро зіграв в нічию з Віталієм Бернадським, а потім здобув дві поспіль перемоги над Станіславом Богдановичем і Володимиром Бакланом. В четвертому турі Петро зіграв в нічию з Юрієм Кузубовим. З трьома очками після 4-ох турів Петро Голубка поділяв 1-2 сходинку з Олександром Моісеєнком з яким і довелося грати в 5-му турі. В цій партії Петро грав чорними фігурами, отримав добру позицію по дебюту в Новоіндійському захисті, однак кількома пасивними ходами погіршив свою позицію і в підсумку поступився.
В шостому турі був шанс знову повернути собі лідерство  в турнірі. В партії проти Олександра Ковчана Петро дуже сильно грав і міг розраховувати на перемогу, та все ж суперник винахідливо захищався і зміг зробити нічию.
А ось три завершальних тури Петро провів явно нижче своїх можливостей. В сьомому турі він фактично без боротьби поступився Антону Коробову. В наступному турі хоч і був досягнутий прийнятний результат - нічия проти колишнього чемпіона світу ФІДЕ Руслана Пономарьова, але якість гри в цій партії з сторони Петра бажала би бути кращою. А в останній партії проти Мартина Кравціва, де Петру треба було зіграти в нічию для виконання "гросмейстерської норми" він грав дуже пасивно в дебюті, отримав важку позицію, довго захищався але безуспішно. Поразка відкинула Петра Голубку на 8-ме місце в турнірній таблиці. Відеоогляд партій Петра Голубки ви можете переглянути на каналі "Шахова Долина" в Ютубі.
чемпіонат _України__2018_підсумкова
Після чемпіонату Петро Голубка прокоментував свій виступ для читачів "Шахової Долини" в якому невдалий фініш пояснив психологічними причинами: перша - це був найскладніший турнір за рівнем суперників в його шаховій кар'єрі, і друга - після успішного старту зашвидко повірив в те, що і далі все буде  легко.
В будь-якому разі, такий турнірний досвід з кращими шахістами України піде Петру на користь і в майбутньому, він ще не одноразово порадує нас яскравою грою та успішними результатами.


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *