Петро Голубка переміг в турнірі Гетеборг-Опен

голубка_3

З 12 по 20 серпня в місті Гетеборг (Швеція) відбувся традиційний щорічний шаховий фестиваль "Gothenburg Manhem". В програмі фестивалю кілька шахових турнірів для шахістів різної кваліфікації.
В гросмейстерському турнірі за коловою системою в класичні шахи грали 10 учасників з Швеції, Данії, Литви та України. Долинщину в цьому турнірі представляв міжнародний майстер Петро Голубка. Петро дуже вдало розпочав турнір і постійно знаходився в групі лідерів. Однак на фініші наш шахіст у вирішальних партіях втрачав концентрацію і в підсумку виступив не вдало. Зокрема в останніх 3 партіях Петро набрав всього 0,5 очка. Прикро що програв Петро своїм прямим конкурентам за перше та друге місце в позиціях де він міг легко набрати 1,5 очки.
В партії 7-го туру проти майбутнього переможця Джонатана Вестерберга Петро допустив помилку в нічийній позиції (див. діаграму):
Screenshot_2Нічия досягалася простим ходом 91...Кре7 і виграючий план за білих який стався в партії був не можливий через те що чорний король загрожував зайняти поле f8, розмін слонів на h5 і тоді Крg7. В партії Петро зіграв  91... Кре5?, далі білі перевели слона на h5, просунули пішака до g7, пройшли королем на поле h8, і на останок витіснили чорного слона з діагоналі а2 - g8, ходами Сh7 і Сg8.

А в 9-му турі Петро взагалі програв виграну позицію за зайвою якістю. В разі перемоги Петро ставав другим, а так друге місце посів його суперник Лінус Йохансон (див. діаграму).Screenshot_3
В такій позиції білі могли б тільки мріяти про нічию, але через 14 ходів Петро змушений був здатися.
В підсумку наш шахіст розділив 6-8 місце з 50% результатом 4,5 очки з 9-ти можливих ( +3 =3 -3).

Мабуть невдача не на жарт розізлила Петра і наступний турнір в рамках фестивалю "Гетеборг - опен" Петро переконливо виграв. В турнірі "Гетеберг-опен" грали 57 учасників. Турнір проходив за швейцарською системою в 8 турів. Перші 4 партії - швидкі шахи, заключні чотири партії - класичні шахи. В швидких шахах Петро набрав 4 очки з 4-ох можливих, але не менш блискучий результат наш шахіст показав і в класичних шахах 3,5 очки з 4-ох можливих. Єдину нічию Петро зіграв в 7-му турі проти шведського гросмейстера Тігер Хілар Персона. З 7,5 очками Петро випередив найближчого переслідувача на 1,5 очка.
Детальну таблицю можна подивитися на офіційному сайті турніру:

Також вашій увазі пропонуємо всі партії зіграні Петром в турнірі "Гетеборг-опен" (над дошкою нижче є випадаюче меню де можна вибирати партії для перегляду).

 


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *