Петро Голубка зайняв 4-те місце на бліц-марафоні в Польщі

zawodnik_z_ukrainy__-_golubka_petr_z_lewВ ніч з 2-го на 3-тє листопада в спортивному залі осередку культури в Павловіцах (Сілезьке воєводство, Польща) відбувся 14-й нічний бліц-марафон на Кубок голови ради гміни Павловіц. В бліц-марафоні взяли участь 101 шахіст, серед яких 1 гросмейстер, 3 міжнародні майстри, 5 майстрів ФІДЕ, 2 національні польські майстри. 97 шахістів представляли Польщу, 2 – Чехію  та 2 - Україну. На цьому міжнародному змаганні Долинщину представляв міжнародний майстер Петро Голубка з Вигоди (див. на фото).

Бліц-марафон – це доволі специфічне змагання шахістів, адже окрім шахової майстерності кожен гравець повинен мати велику фізичну витривалість. Марафон в Павловіцах складався з 40 турів без перерв для відпочинку. Кожному учаснику на обдумування давалось 5 хвилин в одній партії.

Петро Голубка дуже вдало розпочав турнір здобувши 7 перемог на старті. До середини турнірної дистанції наш шахіст утримував одноосібне лідерство маючи в своєму активі 15½ очок з 18-ти можливих (13 перемог та 5 нічиїх). Однак фінішну дистанцію Петро пройшов гірше за своїх основних конкурентів. Вирішальними в боротьбі за перше місце стали тури з 34-го по 36-й, в яких Петро Голубка зіграв в три нічиї. Останній шанс зачепитись за третє місце був в останньому 40-му турі, але Петро ну зумів переграти свого опонента в чергове зігравши в нічию. Загалом в бліц-марафоні Петро в 40 партіях здобув 29 перемог та 11 партій звів у нічию, таким чином набравши 34½ очки. Він став єдиним з сотні шахістів, який не програв жодної партії. Проте цього результату вистачило тільки для здобуття четвертого місця.

Переможцем бліц-марафону став міжнародний майстер Збігнев Паклєжа з Варшави, який набрав 36½ очки. Такий самий результат 36½ і в міжнародного майстра Войтеха Плата з Чехії, але в нього гірший додатковий показник. Третім з результатом 35 очок став польський майстер Мацей Клековский з Ченстохови.

Турнірну таблицю та детальні результати бліц-марафону можна подивитись на сайті http://www.chessarbiter.com .

Фото Петра Голубки взято з сайту http://www.pawlowice.pl


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *