Петро Голубка зіграв в другій лізі командного чемпіонату Польщі та переміг в турнірі з блискавичних шахів

Szklarska+PorębaЗ 01 по 10 вересня в польському курортному містечку Шклярська Поремба, яке знаходиться в гірському масиві Карконоші (1058 м. над рівнем моря) Нижньосілезійського воєводства відбувся клубний чемпіонат Польщі серед команд другої ліги. В цьому змаганні в складі команди "Сандеція" (Новий Сонч) за першою шахівницею грав наш земляк, міжнародний майстер Петро Голубка з Вигоди. Всього в другій лізі клубного чемпіонату Польщі взяло участь 35 команд ( 290 учасників), які за швейцарською системою в 9-ть турів на 6-ти шахівницях виборювали 3 путівки в першу лігу. Контроль часу: 90 хв. на 40 ходів + 30хв. до завершення партії + 30 секунд за кожен зроблений хід починаючи з першого.
На системі клубних змагань в Польщі ми зупинимось детальніше, адже в Україні і близько немає нічого подібного, і мабуть, не скоро буде. Хоча такі клубні шахові баталії є в більшості країн Європи. А хотілось би і в нас бачити такий чемпіонат. Отож, найсильнішим дивізіоном в Польщі є  Екстраліга. Чемпіонат в Екстралізі проходить в три етапи, на кожному етапі грають по три тури в класичні шахи. Всього в Екстралізі грає 10 команд в складі яких є провідні польські  гросмейстери. Команди які за підсумками Екстраліги посідають 9-10 місця вилітають в першу лігу.
Перша ліга також складається з 10 команд. Щоправда турнір проходить в один етап за коловою системою. Дві перші команди підвищуються в класі. Команди які займають 8, 9 чи 10 місця - вилітають в другу лігу.
Друга ліга як вже писалося вище складається з 35 команд ( кількість команд може бути більшою). Але і в цьому дивізіоні грають тільки команди, які здобули це право за спортивним принципом. Три кращі команди виходять в першу лігу. Команди, які посідають місця нижче 25-го вилітають в третю лігу.
Третя ліга - це вже чемпіонати окремих воєводств ( по-нашому то чемпіонати областей). Місце в другій лізі отримують тільки переможці чемпіонатів воєводств. В різних воєводствах по-різному, але там також є по 2-3 дивізіони де між собою змагаються команди гмін ( районів).
Така сама клубна система в Польщі є на юнацькому рівні.
Для порівняння в Україні клубний чемпіонат проводиться в один етап, в якому можуть брати участь всі бажаючі команди без жодного спортивного відбору. В середньому назбирується до 10-ти команд учасниць.
Тепер повернемося до виступу Петра Голубки. Команда "Сандеція" минулого року здобула право на участь в другій лізі, як на перший раз виступила доволі успішно в 9-ти матчах "Сандеція" здобула 5 перемог, 1 матч звела в нічию і тричі зазнала поразки. З 11-ма набраними очками вона посіла 9-те місце. Петро успішно закрив першу шахівницю - в 7-ми партіях він набрав 6 очок ( +5 =2 -0). В двох матчах своєї команди Петро був запасним гравцем. Детальніше з турнірною таблицею ви можете ознайомитись за посиланням chessarbiter.com.
Окрім командного змагання, 9 вересня відбувся турнір з блискавичних шахів в якому взяли участь 48 учасників. Петро Голубка здобув переконливу перемогу з результатом 7,5 очок з 9-ти можливих ( +6 =3 - 0). Турнірна таблиця турніру з блискавичних шахів.
Наші вітання Петрові з успішним виступом!