Стартував чемпіонат Долинщини – 2013

безусВчора, 10 листопада розпочався чемпіонат Долинського району – 2013 з класичних шахів.  «Класика» – це якраз той вид шахів, по якому можна найбільш об’єктивно оцінювати рівень гри кожного шахіста. Тільки в класичних шахах можна виконати спортивні нормативи першого розряду, кандидата в майстри, майстра та вище. Однак на Долинщині класичні шахи не мають такої великої популярності, якщо порівнювати з швидкими та блискавичними шахами. Попередній чемпіонат району з класичних шахів в Долині відбувався ще в 2009-му році, тоді чемпіоном став Марко Дубенський.

Новий чемпіонат стартував, але на превеликий жаль кращі шахісти Долинщини в ньому участі не беруть. В кожного свої причини. Петро Голубка – грає на більш професійному рівні, і навіть якби стартував в турнірі, то не зміг би його завершити через накладання на інші шахові змагання. Михайло Кепещук, Євген Малета, Марко Дубенський, Василь Батіг – також не беруть участі в чемпіонаті з-за своїх об’єктивних чи суб’єктивних обставин. Такий сильний шахіст як Ігор Ванчак планував взяти участь, проте в останній момент відмовився, саме через відсутність найсильніших.

На старт турніру вийшли 13 учасників, серед яких два першорозрядники (згідно національного рейтинг-листа), дев’ять – другорозрядників та два третьорозрядники. Фаворитами цьогорічного чемпіонату є першорозрядники Олександр Безус з Болехова та Михайло Любко з Малої Турі. Учасники грають за коловою системою. Контроль часу – 70 хвилин кожному учаснику на партію.

Після трьох стартових турів лідерство захопили Олександр Безус з Болехова, Ігор Свястин з Долини та Роман Грицай з Новички в активі яких по 3 очки з 3-ох можливих. З стовідсотковим показником 2 очки з 2-ох можливих йдуть також Михайло Любко з Малої Турі та Ілля Козярський з Долини. Робити якісь далекосяжні висновки з стартових турів мабуть буде передчасно – вся боротьба в турнірі попереду.

Наступної неділі, 17 листопада, чемпіонат продовжиться.


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *