Турнір до Дня Героїв

малета26 травня в ПК «Прометей» відбувся турнір з швидких шахів присвячений Дню Героїв. Змагання проходило за швейцарською системою в 7 турів. Кожному з учасників давалось 15 хвилин на обдумування в одній партії.

На старт турніру вийшли 26 шахістів з Долини, Долинського району та Болехова. Переконливу перемогу в турнірі здобув кандидат в майстри спорту Євген Малета з Долини, який набрав 6,5 очка з 7-ми можливих та випередив найближчого переслідувача на одне очко. Євген переміг в шести стартових турах і тільки в останньому турі, як кажуть шахісти, «розписав» швидку нічию з Ігорем Ванчаком.

Боротьба за другу сходинку в підсумковій таблиці вирішувалась в останньому турі в партії між сильними першорозрядниками, долинянами Василем Батогом та Марком Дубенським. Для того щоб посісти друге місце Маркові потрібно було тільки перемагати свого суперника. Однак, граючи чорними фігурами Василь Батіг зумів захистити ендшпіль без пішака, партія завершилась в нічию. Такий результат залишив Василя Батога на другому місці, а Марка Дубенського – відкинув  на 5-те місце.

Третю сходинку з однаковим результатом 5 очок з 7-ми можливих поділили два першорозрядники – Василь Дяків з Вигоди та Олександр Безус з Болехова. Кращий додатковий показник виявився в Василя Дяківа, який і став третім.

Вдало на турнірі виступили також секретар Долинської міської ради Віктор Гошилик, голова райради ФСТ «Колос» Ігор Ванчак, та знаний на долинщині поет Роман Любко – які відповідно посіли місця з 6-го по 8-ме.

Серед юнаків перше місце з результатом 3 очки з 7-ми можливих розділили долинянин Святослав Кузьмин (ЗОШ № 7) та болехівчанин Антон Безрукий (ЗОШ № 1).

Окремо від головного турніру відбувся  дитячий турнір для гуртківців ПК «Прометей», які роблять тільки перші кроки в шахах. За коловою системою перше місце здобув Віталій Мельник (ЗОШ № 6), на другому місці Ярина Рудько (ЗОШ № 7), на третьому - Олег Керницький (ЗОШ № 6).

Завдяки фінансовій допомозі депутата Долинської міської ради Олекси Ігнатіва (ВО «Свобода») всі юні шахісти отримали «солодкі» нагороди, а кращі п’ять шахістів в основному заліку – цінні подарунки.

Наступний шаховий турнір відбудеться 02 червня (неділя) на площі біля Будинку Техніки в рамках відзначення міжнародного дня захисту дітей серед кращих юних шахістів Долинщини. А наступний шаховий турнір для дорослих відбудеться 16 червня в ПК «Прометей» - Кубок газети «Свіча». Запрошуємо учасників та глядачів.