В Шевченківському турнірі переміг Василь Дяків

переможці_шевченківського_турніру08 березня в ПК "Прометей" відбувся традиційний шаховий турнір присвячений 201-й річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Турнір проводився за швейцарською системою в 7 турів. Контроль часу - 15 хвилин кожному учаснику на партію. На старт турніру вийшли 34 шахісти з Болехова, Долинського та Рожнятівського районів. Турнір відбувся за спонсорської підтримки профкому НГВУ "Долинанафтогаз" ( голова Володимир Марилів) та районного центру "Спорт для всіх" ( директор Мирон Білянський).

В першому турі особливих несподіваних результатів не було. Більш рейтингові шахісти перемогли своїх опонентів. За виключенням Володимира Парфенова ( 2-й стартовий номер) який зіграв в нічию з Миколою Слободою та Михайла Любка (5-й стартовий номер), який поступився Василю Пилипіву.

Другий тур пройшов також за повної переваги рейтинг-фаворитів. З стовідсотковим результатом таблицю очолили шестеро шахістів.

В третьому турі на першій шахівниці між Василем Батогом та Ігорем Ванчаком була зафіксована нічия. На другій шахівниці Мирослав Марчук  чорними переміг Ігора Свястина, а на третій - Василь Коцкович, маючи кращу позицію та перевагу в часі, поступився Василю Дяківу. Таким чином стовідсотковий результат після 3-го туру був в активі Мирослава Марчука з Рожнятова та Василя Батога з Вигоди.

В четвертому турі лідери зустрілись в очній дуелі. Василь Дяків граючи чорними фігурами проти Мирослава Марчука зумів здобути перемогу і одноосібно очолив турнірну таблицю. Серед переслідувачів, які набрали по 2½​ очки було четверо шахістів. На другій та третій шахівниці перемагали білі: Роман Грицай переміг Василя Батога, а на третій Ігор Ванчак переграв Володимира Парфенова.

В п'ятому тур Василь Дяків ще більше зміцнив своє лідерство, білими перемігши Романа Грицая, що правда перемога йому далась не легко. В ендшпілі з різнокольоровими слонами логічним підсумком мала бути нічия, однак в сильному цейтноті Роман Грицай зробив помилку і програв. На другу сходинку з результатом 4 очки з 5-ти можливих вийшли троє шахістів: Мирослав Марчук, Ярослав Дичка та Василь Коцкович, які синхронно білими фігурами перемогли відповідно Ігора Ванчака, Ігора Свястина та Тараса Мельника.

Шостий тур міг зняти всі питання щодо переможця турніру, але за його підсумками ситуація в верхній частині таблиці ще більше заплуталася. Ігор Ванчак, який мав в активі 3½ очки білими фігурами розіграв шотландську партію і завдав поразки лідеру. На другій шахівниці Мирослав Марчук здолав Василя Коцковича, а на третій - Роман Грицай переміг Ярослава Дичку. Перед останнім туром таблицю очолили Василь Дяків та Мирослав Марчук - по 5 очок. Третю сходинку розділяли Роман Грицай та Ігор Ванчак - по 4½ очки. Василь Коцкович, Михайло Любко та Ярослав Дичка набрали по 4 очки. Саме з цих шахістів мали визначитись переможці та призери турніру.

Заключний сьомий тур пройшов в напруженій боротьбі. На першій шахівниці Мирослав Марчук граючи білими фігурами захистив гіршу позицію в партії з Романом Грицаєм, в підсумку - нічия. На другій шахівниці лідер турніру завдав поразки Василю Батогу і цим самим зняв всі питання щодо переможця. На другу сходинку міг вийти Ігор Ванчак, але на третій шахівниці поступився  Михайлу Любку. Важливу для себе перемогу здобув Василь Коцкович над Іваном Максименком. В підсумку Василь Дяків набрав 6 очок з 7-ми можливих і одноосібно посів перше місце. Друге місце зайняв Мирослав Марчук, який набрав 5½ очок з 7-ми можливих. Третю сходинку розділили: Василь Коцкович, Роман Грицай, Ярослав Дичка і Михайло Любко. Саме в такому порядку вони і розташувались в підсумковій таблиці.

Три переможці були нагороджені медалями, грамотами та грошовими преміями. Також грошові премії отримали шахісти які посіли 4-те, 5-те та 6-те місце.

Серед ветеранів понад 70 років три шахісти набрали одинакову кількість очок - по 3½ очки. За додатковими показниками кращим став Іван Максименко. На другому місці - Микола Слобода, на третьому - Роман Любко.

Серед юнаків перемогу здобув Антон Безрукий ( Болехівська ЗОШ №1), який набрав 4 очки. На другому місці Петро Братішко ( Долинський ліцей), в активі якого 3 очки. Третім фінішував Микола Куціль ( Інтернат) - 2½ очки.

Ветерани та юнаки були нагороджені грамотами та грошовими преміями.

Фотографії з турніру можна подивитись на наших сторінках в соціальних мережах Фейсбук та Вконтакті.

Наступний шаховий турнір в Долині відбудеться 29 березня  - 7-й традиційний турнір пам'яті Степана Васильовича Полюляка.