Василь Батіг переміг в Новорічному бліц-марафоні – 2019

батіг130 грудня в ПК "Прометей" відбувся традиційний новорічний бліц-марафон - 2019 в якому взяли участь 22 шахісти з Болехівщни, Рожнятівщини та Долинщини.
Турнір з блискавичних шахів з контролем часу 3 хвилина на партію + 2 секунди на хід відбувався за швейцарською системою в 11 спарених турів ( по дві партії в турі з одним і тим самим суперником).
На старті турніру лідерство захопив Роман Грицай, який після 3-ох турів мав в активі 5,5 очок. Однак вже в наступному 4-му турі Роман Грицай поступився лідерством Олександру Безусу, якому програв з рахунком 0:2.
Олександр Безус в 5-му турі зіграв в нічию 1:1 з Мирославом Марчуком , що дозволили Василю Батогу наздогнати лідера по очкам.
Центральна партія 6-го туру була між Батогом і Безусом в яких було по 8 очок з 10-ти можливих. Першу партію виграв Василь Батіг, однак Олександр Безус в другій партії зумів відігратися, 1:1. І знову нічия в мікроматчі на першій шахівниці дозволила одному з переслідувачів наздогнати лідера. Ігор Ваньчак завдав поразки Мирославу Марчуку з рахунком 2:0 і з 9-ма очками розділив першу сходинку з Батогом та Безусом.
В 7-му турі Ваньчак та Батіг зіграли в нічию 1:1 ( дві нічиї), але втратою очок лідерів не скористався  Олександр Безус який в своєму мікроматчі також зіграв в нічию 1:1 ( дві нічиї) з Михайлом Любком. Становище серед лідерів: 1-3. Батіг, Безус, Ваньчак - по 10 очок, 4-5. Марчу, М. Любко по 9,5.
В 8-му турі Олександр Безус завдає поразки 2:0 Ігору Ваньчаку і одноосібно захоплює лідерство, так як в зустрічі конкрунтів між Батогом і Марчуком було зафіксовано нічию 1:1. На третій шахівниці важливу Перемогу 2:0 здобув Петро Братішко над Михайлом Любком. Становище серед лідерів: 1. Безус - 12, 2. Батіг - 11, 3. Братішко, Марчук по 10,5.

В 9-му турі Олександр Безус ще більше зміцнює своє лідерство після перемоги 1,5:0,5 над Петом Братішком, а також несподіваної втрати очок ( нічия 1:1) Василем Батогом в мікроматчі проти головної сенсації бліц-марафону Романа Кузіва. Становище: 1. Безус - 13,5 2. Батіг - 12, 3. Коцкович, Ваньчак, Братішко по 11.

Всі шанси на підсумкову загальну перемогу були в Олександра Безуса, але несподівано він програв в двох заключних мікроматчах 4 партії. Спочатку в 10-му турі йому завдав поразки Мирослав Марчук - 2:0 і таким чином наздогнав Безуса по очках. В партіях переслідувачів  Коцкович - Батіг та Ваньчак - Братішко  були зафіксовані нічиї 1:1. Становище: 1. Безус, Марчук - по 13,5 3. Батіг - 13, 4-6. Ваньчак, Коцкович, Братішко - по 12.
В вирішальному раунді два лідери програли з однаковим рахунком 0:2. Олександр Безус програв Андрію Ковалю, а Мирослав Марчук поступився Роману Кузіву. Цим результатом скористався Василь Батіг, який переміг Михайла Любка 2:0 і таким чином здобув перемогу в турнірі, яка для нього стала 3-ю в новорічних марафонах за останні 7 років.
В боротьбі за другу сходинку Василь Коцкович переміг Петра Братішка 2:0, а Ігор Ванчак втратив очки в мікроматчі проти Володимира Семківа - 1:1. Третя сходинка завдяки кращому додатковому коефіцієнту дісталася Олександру Безусу. Стільки ж очок і в Мирослава Марчука та Романа Кузіва, але у них гірший коефіцієнт Бухгольца.

Турнірна таблиця:

бліц_марафон_2019


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *