Команда “ДШК – Вигодський лісгосп” вдруге поспіль перемагає в шаховій лізі Прикарпаття

дшк_7 21 жовтня  в Івано-Франківську відбувся третій етап шахової ліги Прикарпаття серед команд вищого дивізіону (Прем'єр-ліга). Вісім кращих команд області - "Калуш" (Калуш), "Коломия" (Коломия), "Шахова мрія" (Івано-Франківськ), "ДЮСШ-3 - Пішак" (Івано-Франківськ), "Ветерани ОШШК" (Івано-Франківськ), "ДЮСШ-3 - Vortex" (Івано-Франківськ), та команда Долинщини "ДШК - Вигодський лісгосп" - змагалися за коловою системою в швидкі шахи. Контроль часу 10 хвилин + 5 секунд на хід.
Команда з Долинщини на жовтневий етап Прикарпатської шахової ліги змогла зібрати свій самий оптимальний склад включно з діючим чемпіоном України з класичних шахів Петром Голубкою. Цього не можна сказати про наших основних суперників з Івано-Франківська та Коломиї, які могли б збирати сильніші за складом команди. Тому наша команда "ДШК - Вигодський лісгосп" була явним фаворитом етапу.
В першому турі долиняни підтвердили свій статус фаворита  перемігши одного з своїх основних конкурентів  - команду Коломиї з рахунком 4 : 0. В другому турі наші шахісти здолали "Шахову мрію" (Івано-Франківськ), а в третьому турі - "Ветеранів обласного шахового клубу" з тим самим однаковим рахунком 4 : 0.
В четвертому турі команда з Долинщини отримала технічну перемогу, через те що друга калуська команда "Перемога" не приїхала на етап.
Чи то ігрова пауза, чи то недооцінка суперника, чи то обидва ці фактори разом - стали причиною поразки в 5-му турі від головної команди ДЮСШ-3 (Івано-Франківск), які в стартових турах також здобули 4 перемоги. На перших двох шахівницях в долинян була явна перевага за рейтингом і досвідом, на двох останніх шанси команд були приблизно рівні. На першій шахівниці Петро Голубка чорними зазнав поразки від чемпіона Івано-Франківщини - 2018 Юліана Мальованого в форсованому варіанті шотландської партії, де його суперник продемонстрував краще знання шахової теорії. Як вже після турніру сказав Петро: "добре що така партія була зіграна зараз, а не в більш відповідальних класичних турнірах". Михайло Кепещук в складній боротьбі переміг одного з кращих юніорів області Ігора Нагорного. На четвертій шахівниці в партії між Євгеном Малетою та Олександром Касапчуком було зафіксовано нічию. За рівного рахунку 1,5 : 1,5 доля матчу вирішувалася в партії Ореста Войтичука та Марка Дубенського. В цій партії невеликою перевагою володів Марко, в один момент він навіть відхилив пропозицію нічиєї від свого суперника ( що було не зовім виправдано з точки зору командного результату так як нас влаштовувала нічия) а в підсумку в рівній позиції прострочив час. Поразка в матчі 1,5 : 2,5 робила шанси долинської команди на перше місце  суто теоретичними.
В двох заключних турах долиняни здобули впевнені перемоги з рахунком 3:1 над командою "ДЮСШ-3 - ПІШАК" та командою шахістів міста Калуш. Прикро за останніх, так як маючи в своєму місті багато кваліфікованих шахістів їм не вдалося зібрати оптимального складу і як наслідок команда вилітає в нижчу лігу.
Драматично завершився останній тур для лідера - команди "ДЮСШ-3". Для перемоги в турнірі франківчанам було достатньо зіграти в нічию з командою Коломиї, для яких матч не мав такого важливого турнірного значення. Але коломияни змогли дати бій лідеру і повели в рахунку 2 : 1. Результат матчу і доля першої сходинки вирішувалася в партії Мальований - Андрусяк в якій білі маючи зайву якість та пішака не змогли добитися перемоги. Коломия перемагає 2,5 : 1,5 і цим результатом переносить перемогу Долині. Обидві команди набирають рівну кількість очок а за додатковими показниками - долиняни вище в турнірній таблиці.