Михайло Кепещук переміг на Х етапі Кубка Стрийщини

кепещук1В селі Угерсько (Стрийський район) відбувся черговий десятий етап Кубка Угерського шахового клубу, який зібрав рекордну кількість учасників. На старт турніру вийшли 65 шахістів переважно з Львівщини, а також з Івано-Франківщини. Серед учасників були два чемпіони Європи – це Мар’ян Кириченко з Львова ( чемпіон Європи до 10-ти років, блискавичні шахи) та Віктор Матвіїшен з  Вінниці (чемпіон Європи до 12 років, класичні шахи). Турнір відбувався за швейцарською системою в 7 турів з підрахунком міжнародного рейтингу з швидких шахів. Контроль часу – 15 хвилин на обдумування в одній партії кожному учаснику.

За першу сходинку в турнірній таблиці боролись два рейтинг-фаворити – Михайло Кепещук (2215) з Долини та Виваль Володимир (2147) з Стрия. Саме ці два шахісти після чотирьох турів набрали по чотири очки. В п’ятому турі вони зустрілись в очній партії. Володимир граючи чорними фігурами діяв більш рішуче в дебютній стадії і заволодів ініціативою. Проте через кілька точних ходів ця ініціатива чорних згасла і Михайло  активними діями на ферзевому фланзі змусив свого суперника захищатись. Поступово з дошки зникли всі важкі фігури і виник кращий для білих слоновий ендшпіль. За браком часу Михайло був змушений повторювати ходи. Нічия.

Доля першої сходинки вирішувалась в заочній боротьбі. В шостому турі Михайло переміг Олександра Соловйова (2093) з Дрогобича, а Володимир – Романа Кормана (1900) з Стрия. Вирішальним став останній тур в якому Михайло Кепещук завдав поразки стриянину Василю Тимківу (1857), а Володимир Виваль не зумів переграти Романа Пристая (2040) зігравши в нічию.

Таким чином Михайло Кепещук здобув одноосібну перемогу з результатом 6½ очок з 7-ми можливих. На другому місці Володимир Виваль – 6 очок з 7-ми можливих. Третю сходинку з результатом 5½ з 7-ми можливих розділили одразу троє шахістів – два стриянина Роман Пристай та Яків Дунаер, а також юний чемпіон Європи з Львова – Мар’ян Кириченко (1871).

Інші шахісти з Долинщини виступили менш вдало. Добре стартував з двох перемог Олександр Безус з Болехова. В третьому турі він мав вирішальну перевагу над десятиразовим чемпіоном Стрия Романом Пристаєм, але зробив помилку і програв. Після цієї поразки Олександр так і не зумів повернутись в боротьбу за високі місця, його результат 4 очки з 7-ми можливих і підсумкове 23-тє місце.

Також на турнірі виступили троє вихованців ПК «Прометей», яких тренує Михайло Кепещук. Найкраще з юних долинян виступив цьогорічний чемпіон Долинщини серед школярів Петро Братішко, який набрав 3 очки з 7-ми можливих і зайняв 42-ге місце. Враховуючи той факт, що Петро вперше брав участь в змаганнях за межами Долини – це дуже гарний результат. Можна відзначити і гру Олега Керницького, який на недавньому чемпіонаті серед школярів виконав третій розряд, а в одній і з партій граючи проти кандидата в майстри спорту мав дуже добру позицію. Результат Олега 2½  очки з 7-ми можливих і підсумкове 52-місце. Нижче своїх можливостей виступив Антон Безрукий, який здобув 2 очки з 7-ми можливих і посів 59-те місце.

В Кубку Угерського шахового клубу залишилось зіграти всього один етап в листопаді. Після чого в грудні відбудеться фінальний етап в якому за коловою системою зіграють 16 кращих шахістів за підсумками всіх 11-ти етапів. Варто відзначити, що Михайло кепещук здобув вже другу перемогу на етапах Кубку і достроково потрапив до фінальної частини.