Петро Голубка виконав третю норму гросмейстера

голубка5З 26 листопада по 02 грудня в польському місті Легніца ( неподалік Вроцлава) відбувся 35-й міжнародний шаховий турнір Кубок Дольносласького воєводства. В головному турнірі грали 10 учасників з Латвії, Індії, України та Польщі, які змагалися за коловою системою в 9 раундів. Контроль часу: 90 хвилин на 40 ходів +15 хвилин + 30 секунд за кожен зроблений хід.
Учасниками турніру були 3 гросмейстери, 5 міжнародних майстрів і 2 майстри ФІДЕ. Середній рейтинг турніру - 2465. Норма гросмейстера - 6,5 очок з 9-ти можливих.
Турнір Петро Голубка розпочав з двох нічиїх  проти  Марціна Сіцеховича (ММ, 2366) з Польщі та  Тома Кантанса (ГМ, 2490) з Латвії і вже на старті здавалося, що в черговий раз з нормою прийдеться зачекати до майбутніх турнірів.
Але в наступних раундах Петро виправив ситуацію: в третьому раунді переміг Олександра Худяка (ММ, 2423) з Польщі, а в четвертому - Бала Дуліпалла (ММ, 2414) з Індії. В 5-му раунді Петро зіграв в нічию з Юрієм Солодовніченком (ГМ, 2584) з України. В шостому турі - завдав поразки Петру Голичу ( ММ 2415) з Польщі. І коли вже до норми залишалося в заключних партіях набрати 2 очки з 3-ох можливих він несподівано зазнає поразки від Каспера Грели (МФ, 2369) з Польщі.
4,5 очки з 7-ми можливих за два тури до завершення заставляли грати тільки на перемогу. В передостанньому турі Петро завдав поразки Лукашу Куборовскі (ГМ, 2509) і в останньому турі здолав Каспера Полока (МФ, 2336). І ось гросмейстерська висота подолана! Тепер залишилося зачекати офіційного присвоєння найвищого шахового звання Міжнародною федерацією шахів (ФІДЕ). Петро Голубка став четвертим гросмейстером в історії прикарпатських шахів: 1-й Сало Флор з Городенки ще в 30-х роках минулого століття, 2-й - Роман Слободян з Коломиї в 90-х роках ( зараз проживає в Німеччині), 3-й Володимир Онищук з Івано-Франківська в 2012-му році).
Щодо спортивних підсумків, то Петро здобув одноосібну перемогу в турнірі випередивши найближчих переслідувачів на одне очко. Партії турніру можна переглянути за посиланням: http://www.chessarbiter.com
Турнірна таблиця:
таблиця_голубка_ГМ


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *