Шахова гра в он-лайн

Про сайтЗ розвитком всесвітньої мережі Інтернет шахова гра набула надзвичайної популярності. На сьогодні в мережі є десятки, якщо не сотні сайтів, де можна зіграти в шахи з суперником з будь-якого куточку Планети.

Багато шахістів пробують грати в он-лайні, проте дуже часто виходять на перший кращий сайт, який видають пошукові системи за відповідним запитом. Ця замітка саме для таких шахістів.

На превеликий жаль в українському інтернеті немає жодного більш-менш нормально сайту, на якому можна було б зіграти в шахи.

Найвідомішим і найбільш популярним в світі є сайт -  Internet Chess Club (ІСС). На цьому ресурсі можна зіграти партію як з звичайними любителями, так і з найсильнішими гросмейстерами в світі. Проте, сайт має один суттєвий недолік, якщо ви не маєте міжнародного звання (майстер ФІДЕ, міжнародний майстер, гросмейстер) то в такому випадку ви прийдеться оплатити досить не дешевий, за українськими мірками, річний абонемент ( 3 місяці – 20 доларів). Безкоштовна реєстрація діє всього 30 днів.

Другим по популярності є сайт однієї з найвідоміших компаній в світі, що випускає шахові програми - playchess.com. Для гри в шахи на playchess.com потрібно стягнути з офіційного сайту програму-клієнт. На сайті одночасно присутні декілька тисяч шахістів різного рівня кваліфікації від любителів до гросмейстерів світового рівня. Недоліком, як і в попередньому випадку, є платна реєстрація. 30 днів після реєстрації вам необхідно буде оплатити річний абонемент ( 30 євро), або придбати один з продуктів компанії.

Найбільшою увагою серед українських шахістів користується  Шахова планета. Для гри  на сайті потрібно стягнути програму-клієнт та зареєструватися. На сайті є два види реєстрації : безкоштовна та платна ( 18 доларів на рік). В першому випадку у вас будуть дещо урізані функціональні можливості. На сайті проводяться десятки шахових турнірів (особистих та командних) в день. За безкоштовної реєстрації участь в турнірах можлива тільки два дні на тиждень (середа, субота).

Також непоганий сайт для гри в шахи он-лайн є www.bereg.ru. Простий інтерфейс, не потрібно встановлювати клієнтських програм, велика кількість шахістів, безкоштовна реєстрація. Турніри проводяться тільки для шахістів з платною реєстрацією ( 10 грн. на місяць).

Не так давно з’явився в мережі досить цікавий сайт http://uk.lichess.org . Серед переваг цього сайту є підтримка української мови. Також сайт є цілком безкоштовним.

Ще любителям шахів можна порекомендувати сайт chessvegas.ru . Реєстрація та участь в шахових турнірах безкоштовні ( але потрібно щомісяця підтверджувати свою реєстрацію, інакше ваш профіль буде видалено). Кращі функціональні можливості надає платний віп-статус. Є можливість встипути в команду «Україна».

Перелік сайтів звичайно можна розширити, але думаю що наведених ресурсів вам  буде цілком достатньо. Успіхів!


Comments

Шахова гра в он-лайн — 3 коментарі

  1. Ігоре, так чесс.ком – непоганий ресурс – потестував я його кілька днів… що правда тим в кого повільний інтернет – не рекомендую.

  2. На чесс вегасі вступайте у команду Перемога – я іі капітан. А команда Украіна зараз це зборище маскалів – евреів – і всяких моральних дегенератів ( правда е так кілька нормальних людей але це винятки)

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *