Шахова ліга Прикарпаття. Долина – третя, а Вигода – шоста

команда_долини29 квітня в Івано-Франківську розпочалась Івано-Франківська обласна командна шахова ліга. На першому етапі змагань участь взяли 13 команд з Коломиї, Калуша, Надвірної, Тисмениці, Рогатина, Долини, Вигоди, Ланчина та Івано-Франківська. Склад команди 4 учасники + 1 запасний. За перемогу команді нараховувалось 2 очки, нічию - 1 очко, поразка - нуль очок.
Основна мета цих змагань - створити шахову лігу в нашій області, яка в перспективі могла бути поділена на дивізіони ( за аналогом з футбольними лігами). Тому на перших етапах ліги було введено обмеження по залученню сильних шахістів ( кандидатів в майстри рейтинг яких більше 2200) для того щоб вирівняти рівень більшості команд.
За команду Долини виступали: Марко Дубенський, Роман Грицай, Петро Братішко та Ігор Ваньчак, серед яких Роман Грицай вперше виступав на змаганнях обласного рівня.
В складі команди Вигоди грали: Василь Дяків, Тарас Мельник, Михайло Любко та Володимир Семків. В команді вигодян одразу троє шахістів Василь Дяків, Тарас Мельник та Володимир Семків дебютували на обласній арені.

В першому турі Долина без проблем розібралася з Рогатином 4:0, а Вигода в впертій боротьбі поступилася команді Надвірної 1,5:2,5 (перемога Любка і нічия Семківа).
В другому турі Долина не змогла переграти команду Ланчина - нічия 2:2. Виграли свої партії  Дубенський та Ваньчак, а підсумкову перемогу в матчі міг принести Роман Грицай, якби втримав рівний коньовий ендшпіль. Вигода поступилась команді ДЮСШ-3 (Івано-Франківськ) з рахунком 1:3 ( нічиїх добилися Любко та Семків).
В третьому турі Долина знову зіграла в нічию 2:2 з командою Надвірної ( перемоги здобули Братішко та Ваньчак). А команда Вигоди впевнено переграла команду Тисмениці 3:1 ( перемогли Мельник, Любко та Семків).
В четвертому турі Долина зустрічалася з лідером - командою Коломиї і зазнала розгромної поразки 0,5:3,5 ( єдину нічию зіграв Ваньчак). Вигода в матчі з ветеранами ОШШК (Івано-Франківськ) зіграла в нічию 2:2 ( перемоги здобули Дяків і Семків).
В п'ятому турі Долина знову поступається, цього разу команді Калуша з рахунком 1:3 ( перемога на рахунку Ваньчака). Вигода в цьому турі була вихідна і отримала перемогу без гри. За підсумками цього туру долиняни опустилися на 10-ту сходинку в турнірній таблиці з 4 очками в активі, а Вигода з 5-ма очками розташувалася на 6-й позиції. Враховуючи те, що більша частина турнірної дистанції була позаду - слабко вірилося в те, що долиняни зможуть поборотися за призові місця.
В шостому турі Долина була вільна і отримала свою перемогу без гри. А команда Вигоди здобула перемогу 3:1 над командою ОДЮСШ Рогатин ( свої партії виграли Мельник, Любко та Семків).
В сьомому турі вигодяни несподівано здобувають перемогу над командою "Шахова мрія" (Івано-Франківськ) з рахунком 2,5:1,5 ( перемоги здобули Мельник та Семків, Любко зіграв в нічию). Завдяки цій перемозі Вигода вийшла на третє місце з 9 очками ( +4=1 -2). Долина здобула перемогу 3:1 над командою ветеранів ОШШК (Івано-Франківськ) і з 8 очками (+3 =2 -2) розташувалася на 5-й позиції.
В восьмому турі на команду Вигоди чекало випробування лідером - Коломиєю. Вигодяни старалися, та все ж не змогли уникнути розгромної поразки 0,5:3,5 ( нічию зіграв Мельник ). Долина зустрічалася з ДЮСШ-3 (Івано-Франківськ), яка впевнено утримувала другу сходинку. В цьому матчі наша команда продемонструвала всі свої кращі якості і змогла здобути переконливу перемогу з рахунком 3,5:0,5 ( перемоги Дубенського, Братішка, Ваньчака і нічия Грицая).
Перед останнім туром Долина мало по 10 очок разом з командою Надвірної і тільки за додатковими показниками випереджала надвірнянців в боротьбі за третю сходинку. Окрім цього на відстані в 1 очко розташувалися Шахова мрія, Калуш та Вигода. Тому долинянам в останньому турі потрібно була тільки перемога в матчі проти ОДЮСШ (Рогатин). Наші шахісти впевнено перемогли рогатинців з рахунком 3:1 ( перемоги Братішка і Ваньчака, нічиї Дубенського і Грицая) і одноосібно посіли третю сходинку. також вдало провела останній матч команда Вигода яка здобула перемогу 3:1 над обласним шаховим клубом - командою ОШШК (Івано-Франківськ). Перемогли - Дяків, Мельник і Любко. Завдяки перемозі вигодяни поділили 4-6 місце, однак за додатковим коефіцієнтом розташувалися на шостій позиції.
Фото з турніру: Шахова Долина, Шахова Івано-Франківщина .
Підсумкова турнірна таблиця ( детальні результати можна подивитись на сайті http://chess-results.com :

командний_ЧО_2018_1

В особистому заліку наші шахісти показали наступні результати:
командний_ЧО_2018_1_особисті


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *