Склад учасників фіналу чемпіонату України – 2017

чемпіонат_України_2017З 05-го по 17-те грудня в місті Житомир відбудеться фінал чемпіонату України - 2017 з класичних шахів. Даному турніру ми приділятимемо особливу увагу, так як Долинщину в фінальній частині чемпіонату України представлятиме наш земляк Петро Голубка з Вигоди. Окрім чемпіонського титулу учасники фіналу змагатимуться за доволі непоганий ( за українськими мірками, звісно) призовий фонд, сума якого складає 600 тис. грн. з яких чемпіон отримає 160 тис. грн.
В фіналі за коловою системою зіграють 12 учасників, п'ять з яких відібрались з пів-фіналу ( В. Бернацький, О. Ковчан, В. Невєров, А. Фролов, П. Голубка), а решта семеро учасників мали бути: минулорічний чемпіон України та кращі шахісти України згідно міжнародного рейтингу.
Однак через певні  суб'єктивні причини більшість провідних шахістів відмовилась від участі в фіналі чемпіонату України. Важко дати однозначну відповідь чим зумовлена така ситуація?! Очевидно вони мали більш вигідні пропозиції з фінансової точки зору. Проте, як випливає з інформації, яка активно обговорюється в соцмережах, можливими причинами відмови окремих шахістів грати в фіналі - є непрозоре формування складу учасників фіналу ( надання 1-го місця організаторам) а також низький середній рейтинг турніру.
За нашою інформацією станом на 13 листопада в фіналі чемпіонату України 2017-го року візьмуть участь наступні учасники:

1. Юрій Кузубов (Краматорськ). 27 років. Гросмейстер, рейтинг ФІДЕ - 2690. Юрій є одним з кращим шахістів України (№4 в національному та 51-й номер в в світовому рейтинг-листах), член збірної України, ставав чемпіоном України в 2014-му році. Переможець багатьох міжнародних змагань. В фіналі цьогорічного чемпіонату буде головним фаворитом.

2. Володимир Онищук (Івано-Франківськ). 26 років. Гросмейстер, рейтинг ФІДЕ - 2639. Володимир входить до кращих шахістів світу з швидких шахів ( 23 місце в світі з рейтингом 2748).  Чемпіон України з швидких та блискавичних шахів ( 2015-й рік). За останній рік дуже добре грав і в класичних шахах - підняв рейтинг і знаходиться на 179 місці в світі. Переможець багатьох елітних турнірів. Однозначно що буде боротись за чемпіонство.

3. Андрій Вовк (Львів). 26 років. Гросмейстер, рейтинг ФІДЕ - 2635. Андрій вже 4-й рік впевнено тримає рейтинг на позначці більше 2600 пунктів. Займає 13 місце в Україні та 184-те в світі. Переможець багатьох міжнародних турнірів. Також один з головних претендентів на перемогу в чемпіонаті.

4. Михайло Олексієнко (Львів). 31 рік. Гросмейстер, рейтинг ФІДЕ - 2615. Діючий чемпіон України серед чоловіків. Знаходиться на 16-му місці в національному рейтинг-листі та на 204-му місці в світі. Цікаво що Михайло не тільки сильний гросмейстер, але також є кандидатом фізико-математичних наук. Буде прагнути захистити свій чемпіонський титул.

5. Олександр Ковчан (Харків). 34 роки. Гросмейстер, рейтинг ФІДЕ - 2592. 24-й номер національного рейтинг-листа. Досвідчений шахіст на його рахунку багато перемог в національних та міжнародних змаганнях. Один з тренерів жіночої збірної України. 10 разів грав в фіналах чемпіонату України ( найвище досягнення - 6 місце). В фінал чемпіонату потрапив з пів-фіналу де зайняв 2-ге місце. Буде боротись за медалі чемпіонату.

6. Віталій Бернадський (Чернівці). 23 роки. Гросмейстер, рейтинг ФІДЕ - 2574. 31-й номер національного рейтинг-листа.  В фінал чемпіонату України потрапив з пів-фіналу де впевнено посів перше місце. Переможець багатьох міжнародних турнірів. Один з претендентів на потрапляння в призери чемпіонату.

7. Кирило Шевченко (Київ). 15 років. Гросмейстер, рейтинг ФІДЕ - 2550. Талановитий молодий шахіст, який в 2017-му році виконав три норми гросмейстера. Входить в п'ятірку кращих шахістів світу до 16-ти років. 35-й номер в національному рейтинг-листі. Однак в фінал чемпіонату України включений не за спортивним принципом ( в пів-фіналі не брав участі та не має рейтингу 2600+). Очевидно в федерації вирішили дати шанс молодому шахісту. Судячи по рейтингу мав би боротися за потрапляння в призери чемпіонату, однак чи вистачить досвіду - покаже сам чемпіонат.

8. Валерій Невєров (Харків). 53 роки. Гросмейстер, рейтинг ФІДЕ - 2494. 50-й номер в національному рейтинг-листі. Валерій є дуже досвідченим шахістом, який грав  в 16-ти (!) фіналах чемпіонатів України. Тричі він ставав чемпіоном УРСР (1983, 1985, 1988 рр.). За незалежної України найвище досягнення - срібло в чемпіонаті 1996-го року. Виступав за збірну України на шаховій олімпіаді в 2002-му році. В пів-фіналі чемпіонату України посі третє місце і здобув путівку в фінал. Попри те що він є найстаршим учасником чемпіонату, все ж здатен показати дуже добру гру.

9. Ельдар Гасанов (Харків). 35 років. Гросмейстер, рейтинг ФІДЕ - 2488. 54 номер  в національному рейтинг-листі. Був чемпіоном України до 20 років. Переможець багатьох міжнародних турнірів. Зараз активно займається тренерською роботою. В пів-фіналі чемпіонату України зайняв 6-те місце, яке не давало права зіграти в фіналі. Однак його було включено в фінал як гравця, що став першим запасним. Скоріше за все займе місце в нижній частині турнірної таблиці чемпіонату.

10. Петро Голубка (Долина, Івано-Франківська область). 28 років. Міжнародний майстер, рейтинг ФІДЕ - 2478. 59-те місце в національному рейтинг-листі. Переможець багатьох міжнародних та національних змагань. В пів-фіналі посів 5-те місце і здобув путівку в фінал. Попри невисокий стартовий рейтинг може посісти місце в п'ятірці кращих. Можливо наші очікування завищені, але вболівати ми будемо за Петра в будь-якому випадку - так як це наш шахіст.

11. Артур Фролов (Київ). 47 років. Міжнародний майстер, рейтинг ФІДЕ - 2411. 97-й номер національного рейтинг-листа. В кінці 80-х та на початку 90-х був одним з кращих шахістів України. Виступав за національну збірну України ( як запасний гравець) з якою здобув срібло командного чемпіонату світу 1993 року, успішно зіграв за збірну України на олімпіаді 1994-го року. Однак в кінці 90-х закінчив активну кар'єру шахового гравця і тільки в 2016-му році знову повернувся до активної участі в турнірах. В фінал чемпіонату України потрапив через пів-фінал де зайняв 4-те місце. Скоріше за все буде в нижній частині турнірної таблиці.

12. Ігор Випханюк (Житомир). 32 роки. Майстер спорту України, рейтинг ФІДЕ - 2336. 290 номер в національному рейтинг-листі. Семиразовий чемпіон Житомирської області. Шаховий тренер в житомирській шаховій школі "Інтелект". В пів-фіналі чемпіонату зайняв 23-тє місце, а до фіналу потрапив як номінант організаторів. Оскільки дана опція організаторів не була прописана в регламенті чемпіонату України завчасно - не всі шахісти його підтримали. Успіхом для Ігора буде не посісти останнє місце.

Якщо хтось з вище перелічених учасників фіналу відмовиться від участі його місце має зайняти міжнародний майстер з Києва Валерій Гриньов (2409) який в пів-фіналі посів 7-ме місце.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *