Турнір пам’яті Ігоря Дмитріва в Калуші. На помилках вчаться

chess108 жовтня в Калуші відбувся 4-й традиційний турнір пам'яті Героя України Ігора Дмитріва, який згинув на Майдані під час революційних подій в лютому 2014-го року.
В турнірі за швейцарською системою взяли участь 60 учасників з Львова, Івано-Франківська, Коломиї, Долини, Рожнятова, Надвірної, Снятина та Калуша. Контроль часу - 15 хвилин на партію.

Одноосібним переможцем турніру з результатом 7,5 очок став Юрій Кузик з Снятина. Другу - четверту сходинку з 7-ма очками розділили Михайло Кепещук з Долини, Богдан Лозинський з Надвірної та Артем Зіняк з Коломиї. Саме в такому порядку вони розташувались згідно додаткових коефіцієнтів.
Інші шахісти з Долинщини виступили наступним чином: Олександр Безус ( 5 очок - 17 місце) не надто вдалий результат, якщо врахувати що Олександр після 5-ти турів мав 4 очки і входив до групи лідерів. Однак фініш видався невдалим. Олег Роман (4,5 очки - 31 місце) - для Олега це вдалий результат, хоча міг бути і кращим на 0,5-1 очко. Олександр Остапів ( 3,5 очки - 44 місце) - також дуже вдало стартував в турнірі і після 4-ох турів мав 3 очки, в 5-му турі мав легко виграну позицію проти першорозрядника з Голиня, але поступився, а далі  невдалий фініш.
На виступі Михайла Кепещука зупинимось біль детально. Михайло був рейтинг-фаворитом турніру, і після двох стартових турів здобув 2 перемоги. Однак в третьому турі несподівано поступився Роману Дмитріву з Львова.


Після перемоги в четвертому турі над Василем Труняком з Брошнева, в пєятому турі Михайло грав білими проти місцевого шахіста Володимира Богдана (КМС, 2171). І знову результат партії вирішує груба помилка.

Навіть якщо вигравати 4 заключні партії шанси на перше місце вже втрачені. Та й в призери потрапити не так просто, потрібні осічки конкурентів.
В шостому турі Михайлові вдалося виграти цікаву партію в Леоніда Остапенка (1933) з Брошнева.

В 7-мому турі Михайло грав проти Романа Боднара (2023) з Ланчина. В цій партії спочатку Михайло мав 3-ох зайвих пішаків і всі шанси перемогти, однак "зівнув" тактичний удар після якого втратив фігуру і його позиція стала гіршою, а в якийсь момент взагалі програною так як в нього було 45 секунд проти 6 хвилин в суперника. Все ж в багатофігурному ендшпілі вдалося красивою атакою здобути перемогу.

Після перемоги в 8-му турі над Мирославом Марчуком з Рожнятова на останній тур Михайлові вдалося добратися до першої шахівниці, але наздогнати лідера вже не було навіть теоретичних  шансів. Більше того, навіть в разі перемоги над лідером - туманно виглядали перспективи потрапляння до трійки кращих, адже Олександр Хомик та Роман Дмитрів мали по 6,5 очок і перед останнім туром. Але вдалося і лідера обіграти, а також  свої партії програли конкуренти.

 


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *